Xiaomi Redmi 2A, 80 Dolardan Satışa Sunuldu

redmi 2a

Teknoloji dünyasında ağırlığını her geçen gün daha da artıran Çin’li firmalardan biri olan Xiaomi, geçtiğimiz Mart ayında duyurmuş olduğu Redmi 2A’yı piyasaya sundu. Büyük bir merakla beklenen telefonun satış fiyatı ise beklenenlerden daha uygun fiyata yalnızca 80 dolara satışa sunuldu.

Çin’in en önemli telefon üretici firmalarından olan Xiaomi, geliştirmiş olduğu yeni model telefonlarıyla düşük bütçeli kesimlere hitap etmeye devam ediyor. Daha önceden yapılan açıklamada Redmi 2A’nın 97 dolardan satışa sunulacağı ifade edilmişti.Geçtiğimiz günlerde piyasadaki yerini alan Xiaomi Redmi 2A, beklentilerin de altında bir fiyatla sadece 80 dolardan piyasaya sunuldu.

Daha Fazlası


1 158

Telefonun kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak Leadcore L1860C yonga seti, 1.5 GHz CPU be Mali- T628MP2 GPU işlemcileriyle kullanıcıları memnun edecek ölçüde ortalama bir performans sunuyor.

xiaomi

Telefonun diğer özelliklerinden bahsedecek olursak 720p çözünürlüğe sahip 4.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan telefon, 8 GB’lık dahili hafıza ve 1GB’lık RAM ile geliyor. 2200 mAh kapasiteli pil gücüne sahip olan telefon, 8 MP arka, 2 MP ön kamerasıyla satışa sunuluyor. Android 5.0 Lollipop ile piyasaya sunulan Redmi 2A, özellikle düşük bütçeli kullanıcılar için oldukça iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Uygun fiyatıyla oldukça dikkat çeken Xiaomi Redmi 2A’nın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.Ayrıca 80 dolarlık telefonun ülkemizde satışa sunulsa bile vergilerle birlikte fiyatının ne kadar olacağı tam bir muamma.Telefonun küresel pazarda ne kadarlık satış yapacağı merakla beklenirken telefonla ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri