Sony Xperia, Yine Bir Sorunla Gündeme Geldi

sony

Teknoloji dünyasının önemli firmalarından biri olan Sony, piyasaya sunmaya hazırlandığı ve daha çok orta kesime hitap eden Xperia M4 Aqua modelinin dahili hafızası kullanıcılara hayal kırıklığına uğrattı.

Son dönemlerde akıllı telefon piyasasında beklentilerin altında kalan Sony, Mobile World Congress 2015 kapsamında tanıtımını yaptığı Xperia M4 Aqua, bugün ciddi sayılabilecek bir sorunla karşı karşıya kaldı.

Daha Fazlası


1 182

Sony marka ürünler üzerinde yayın yapan Xperia Blog sitesinde yer alan paylaşımlara göre Sony Xperia M4 Aqua, depolama alanı nedeniyle siteden yoğun şekilde eleştiriye maruz kaldı. Dahili hafıza olarak 8 GB ve 16 GB’lık iki farklı seçenek sunan Sony, küçük sayılabilecek bu hafızası nedeniyle ciddi anlamda eleştirilirken kullanıcılara hafıza anlamında sorun çıkartıyor.

sony xperia

Xperia Blog sitesinden paylaşılan bilgilere göre 8 GB hafıza alanına sahip olan Xperia M4 Aqua, kullanıcılara yalnızca 1.26 GB’lık boş hafıza bırakıyor. Duruma göre bu alan 1.7 GB’a kadar artırılabiliyor. 16 GB’lık modelde ise hafıza olarak diğer modele oranla daha fazla boş alan bulunuyor. Yine de her iki modelin de hafıza olarak istenen seviyede olmadığını söylemek mümkün.

Sitede paylaşılan diğer yorumlara göre telefonu hafıza kartı olmadan kullananlar, birçok kişi tarafından hoşnutsuzlukla karşılanmış durumda. Şimdiye kadar bu konu hakkında Sony firması tarafından bir açıklama yapılmazken, yeni güncelleme ile birlikte bu alanın biraz daha arttırılması gündeme gelebilir. Bakalım bu konuyla ilgili ilerleyen dönemlerde Sony’den bir hamle gelecek mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri