Samsung’dan Dünyanın En İnce Tableti Geliyor

samsung galaxy s2 8.0

Günümüz teknoloji dünyasında en önemli firmaların başında gelen Güney Kore’li Samsung, üzerinde yoğun şekilde çalışmalarını yürüttüğü Galaxy Tab S2 8.0 modeliyle dünyanın en ince tabletini üretmeye hazırlanıyor. Bu tabletin geçtiğimiz günlerde Galaxy S6 modeline benzerliğiyle dikkat çeken tasarımına ait fotoğrafları basına yansımıştı. Galaxy Tab S2 8.0 modelinin, dünyanın en ince tableti olacağı yönündeki spekülasyonlar bugünlerde oldukça yaygınlaştı.

Çin Telekomünikasyon Ekipman Sertifikalama Merkezi’nin yayınlamış olduğu habere göre Galaxy Tab S2 8.0, 198 x 134 x 5.4 milimetre boyutlarına sahip ve yalnızca 260 gram olan ağırlığı ile piyasaya sunulmaya hazırlanıyor. Bu ölçüleriyle Dell firmasına ait Venue 8 7000 modelinden 6 milimetre daha ince olacak olan Samsung Tab S2 8.0, dünyanın en ince tableti olabilir.

Daha Fazlası


1 182

samsung tablet

Samsung’un yeni model 8 inçlik tabletiyle ilgili olarak ortaya atılan bir diğer iddia ise 1.536 x 1.048p olarak belirtilen ekran çözünürlüğüdür. Bu tablet dışında Samsung 9.7 inçlik yeni bir tablet daha üretecek ancak bu tabletle ilgili şimdilik herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Samsung Galaxy Tab S2 8.0’in diğer özelliklerinden de bahsedecek olursak, 1.9GHz frekans hıza sahip 8 çekirdekli Exynos 7420, 3GB RAM’li, 16 GB dahili hafıza, hafıza kartı desteği, LTE bağlantısı, Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahip, 8 Megapiksellik arka kamerası ve 2 Megapiksellik ön kamerasıyla dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Tab S2 8.0’in kısa zaman içinde piyasada yer alması beklenirken satış fiyatıyla ilgili olarak şimdilik bir açıklama yapılmadı. Akıllı telefon pazarında oldukça iyi işler yapan Samsung, bakalım bunu tablet piyasasında da devam ettirebilecek mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri