Microdia’dan 512 GB’lık Hafıza Kartı

microdia

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarının yeni geliştirdikleri ürünlerini tanıttıkları Computex fuarında Microdia, yeni geliştirmiş olduğu hafıza kartıyla kendi alanında dikkat çekmeyi başardı.

Microdia, yeni geliştirdiği 512 GB kapasiteye sahip Micro SDXC hafıza kartını tanıttı. Aynı fuarda SanDisk‘in de tanıtmış olduğu yüksek kapasiteye sahip ürünler de oldukça dikkat çekerken, Microdia’nın bu hamlesi de oldukça ilgi uyandırmıştı.

Daha Fazlası


1 182

Şimdiye de hafıza kartları genellikle 32, 64 ve 128 GB olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak Microdia’nın geliştirdiği bu ürün tam 512 GB depolama alanına sahip. Bu kartların 2 TB’a kadar hafıza desteği verdiği söylense de şimdilik böyle bir ürünle karşılaşmadık.Microdia’nın bu yeni ürünü veri aktarımını 300 Mb/s hızında gerçekleştiriyor. Bunun haricinde ‘The Extra Elite’ olarak adlandırdığı kart, SD 4.0 ve UHS ile de uyum sağlayabiliyor.

512 gb microdia

Computex fuarında tanıtımı gerçekleştirilen bu ürünün Temmuz ayında satışa sunulması beklenirken, en dikkat çekici kısımlarından biri şüphesiz fiyatı.1.000 dolar fiyat etiketine sahip olan ürünün piyasada istenilen satış rakamlarına ulaşıp ulaşmayacağını zamanla göreceğiz.

Fuarda dikkat çeken bir başka ürün olan SanDisk’in tanıtmış olduğu ve 200 GB depolama alanına sahip olan kartı oldu. 399 dolardan satışa sunulan bu kart her ne kadar Microdia markasından daha uygun fiyatlı olsa da bize göre yine de çok pahalı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri