HTC’den Yeni Bir Telefon Daha: One E9

htc one

Teknoloji dünyasının önemli firmalarından biri olan Tayvan’lı teknoloji devi HTC, 2015 yılı içerisinde birçok yeni model telefonlarını piyasaya sunarak kullanıcılara ulaştırmayı başarmıştı. HTC, bu ürünlere One E9 modeli adında yeni bir modeli daha eklemeyi planlıyordu. One E9, Çin’de Telekomünikasyon Ekipmanları Belgelendirme Merkezi’nce onaylanırken, telefonun bazı resimleri ve teknik donanımları da günyüzüne çıkmış oldu.

2015 yılında oldukça hareketli günler geçirmeye devam eden HTC’nin yeni modeli One E9 beklendiği kadar üst düzey donanımlara sahip olmayacak. HTC One E9 modelinde 5.5 inç büyüklüğünde HD çözünürlük kalitesinde AMOLED ekran bulunurken, bu cihazın üst modeli sayılabilecek One E9+ modelinde Quad HD çözünürlüklü ekran kullanılmıştı.

Daha Fazlası


1 158

htc e9

HTC One E9 modelinin özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak, Android 5.0 Lollipop ve Sense 7.0 yazılımıyla piyasaya çıkmaya hazırlanan telefon, iki farklı renk seçeneğine sahip plastik kasa, 1.5 GHz frekans hızına sahip 8 çekirdek işlemcili, 2 GB RAM’li, yükseltilebilir 16 GB’lık hafıza, 13 Megapiksel arka kamera, Ultrapiksel özellikte ön kamera, 7.64 milimetre kalınlığa sahip kasa ve 165 gramlık ağırlığı ile kullanıcıların hizmetine sunulacak.

HTC One E9, ilk aşamada sadece Çin’de piyasaya sunulacak.Küresel pazarda satılıp sayılmayacağı şimdilik netlik kazanmayan telefonun ne zaman ve hangi tarihte satışa sunulacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. One E9 küresel pazarda satışa sunulsa bile ülkemizde satılıp satılmayacağı muamma. Uygun fiyata satışa sunulması beklenen telefonun piyasada istediği rakamlara ulaşıp ulaşamayacağını zamanla göreceğiz. Telefonla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri