Android M ile Batarya Tasarrufunda Yeni Dönem!

android m

Gün geçtikçe hızla gelişen teknoloji hergün ayrı bir yeniliği beraberinde getirmeyi ihmal etmiyor. Bu yeni gelişmelerden biri, Android M ile gelen telefonunuzun batarya tasarruf modunu sizin belirleyecek olduğunuz ses komutunu kullanarak istediğiniz zaman açıp kapatmanıza yardımcı olacak.

Amerika’nın ve dünyanın en önemli teknoloji firmalarının başında gelen Google, geliştirmiş olduğu Android 5.0 sürümü ile son seri Nexus cihazlara, batarya kullanımında tasarruf etmesini sağlayan yeni bir mod eklediler. Özellikle akıllı telefonlardaki en büyük sorunlardan biri olan şarj konusunda belki bir nebze olsun rahatlamayı sağlayacaktır. Telefonunuz belli bir batarya seviyesine gerilediğinde kullanıcının tercihine göre ya otomatik olarak ya da manuel olarak tasarruf modu etkinleştiriliyordu. Android M bu seçeneklere üçüncü bir seçenek daha eklemeye hazırlanıyor.

Daha Fazlası


1 182

pil tasarrufu

Google Now uygulaması ile entegre edilerek çalışan bu özellik şimdilik ülkemizde kullanıma açılmış olmasa da uygulamayı kullananlar başarılı şekilde çalıştığını ifade ediyorlar.Kullanıcı Google’a sesli komut vererek  ‘pil tasarruf modunu etkinleştir’ diyerek sonrasında batarya tasarruf modunu açmış oluyor.

Hala tam olarak hazır olmayan bu özellik Android M önizleme sürümünde bulunmakla beraber ufak tefek hataların da bulunduğunu belirtmekte fayda var. Büyük olasılıkla final sürümünde bu hataların da telafi edilmesinden sonra ortaya başarılı bir sonuç çıkacaktır.Geliştirilen bu özelliğin ülkemize gelip gelmeyeceği henüz netlik kazanmazken konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri