Meizu MX5’i Yakından Tanıyalım

mx5 meizu

Teknoloji dünyasında önemli bir yere sahip olan Çin’li Meizu firması, geçtiğimiz yılın en iyi performansına sahip telefonlarından biri seçilen ve ülkemizde de oldukça başarılı sayılabilecek satış rakamlarına ulaşan MX4 modelinin bir üst modeli olacak MX5 modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl AnTuTu testinde en yüksek skoru alarak en iyi performans telefonu seçilen Meizu MX4, ülkemizde ve tüm dünyada uygun fiyata satışa sunulmasından dolayı fazlasıyla ilgi görmüştü. O dönemlerde ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı uzun süre tartışılmış, daha sonrasında internet üzerinden satışa sunulmuş ve büyük bir ilgi görmüştü.

meizu mx5

Satışa sunulduğu dönemlerde üst düzey performans sunmakla kalmayıp piyasadaki telefonlardan yarı fiyatına daha ucuza satılan Meizu MX4’ün yeni modeli geliyor.

Daha Fazlası


1 19

Çin’in önde gelen sertifika merkezlerinden biri olan TENAA’nın yayınlamış olduğu görsellerde telefonun bazı teknik özellikleri de ortaya çıkmış oldu. MX5 modelinde, 5.5 inç büyüklüğünde Full HD AMOLED ekrana sahip, 8 çekirdekli ve 2.3 GHz hıza sahip MediaTek MT6793 işlemcili ve 3 GB RAM’e sahip olan telefon 16 GB’lık hafıza olacak.Hafıza kartıyla bunu artırmak mümkün olacak.

Telefonun diğer özelliklerinden  de bahsedecek olursak,20 Megapiksellik arka, 3 Megapiksellik ön kamerasıyla satışa sunulan telefon, yalnızca 7.9 milimetre kalınlığa sahip ve 3.150 mAh gücünde pil kapasitesiyle de oldukça iddialı geliyor.

meizu mx5 akilli telefon

Meizu MX5, tasarım olarak MX4 modeliyle hemen hemen aynı iken farklılık olarak ana ekran tuşu dikkat çekiyor. Yazılım sistemi olarak Android 5.0.1 sürümüne sahip FlymeOS 4.5 arayüzü kullanılacak.

Telefonun bu ay içinde tanıtımının yapılması ve Ağustos ayında satışa sunulması beklenirken şimdilik fiyatıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri