SanDisk, Bozuk Para Büyüklüğünde Flash Bellek Üretti

sandisk

Günümüzde hızla gelişen teknoloji, beraberinde geliştirilen ürünlerin boyutlarını da değiştirmeye devam ediyor. Firmalar son zamanlarda geliştirmiş oldukları ürünleri küçültme yarışı içine girmiş durumda. Bu kervana son olarak veri depolama devi SanDisk dahil oldu.

SanDisk firması tarafından geliştirilen flash bellekin boyutu yalnızca bozuk para büyüklüğünde. Ürünün özelliklerinden bahsedecek olursak, USB 3.0 bağlantılı, 130 Mbps okuma hızı ile veri aktarımı yapan SanDisk’in yeni ürünü Ultra Fit USB flash bellekler 4 farklı hafıza modeliyle geliyor. Bunlar, 16, 32, 64, 128 GB boyutlarında.

SanDisk firması, piyasaya sunmuş olduğu bu flash bellekin haricinde USB Type-C destekli yeni taşınabilir özellikli SSD modellerini de görücüye çıkardı. 2 farklı depolama seçenekleriyle gelen ürünler, 500 GB ve 2 TB’lık modellere sahipken, Type-C özelliği sayesinde oldukça hızlı bir şekilde veri aktarımı yapıyor.

Daha Fazlası


1 182

sandisk 128 gb

SanDisk tarafından geliştirilen yeni nesil SSD modelleri, özellikle 4K çözünürlüğe sahip videoların daha da hızlı taşınması için önemli bir imkan sağlıyor. Ürünlerin fiyatlarından bahsedecek olursak, 500 GB hafızalı model 240, 2 TB hafızalı model ise 1.000 dolardan satışa sunuluyor.

sandisk 2tb

İlk aşamada kullanıcılar için bozuk para boyundaki flash bellek oldukça cazip görünse de bir o kadar da riski beraberinde getiriyor. Şimdiki flash belleklerin bile çok rahatça kaybolduğu ortamda, bozuk para boyundaki cihazı saklamak biraz zor olacağa benziyor. Hele hele 128 GB’lık flash belleki kaybettiğinizde ortaya çıkacak olan durumu varın siz düşünün.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri