Samsung Galaxy Note 5’in Geliş Tarihi Açıklandı

samsung galaxy note 5

Günümüz teknoloji dünyasının en önde gelen firmalarından biri olan Güney Kore’li Samsung firması, birçok kişi tarafından büyük bir heyecanla beklenen Galaxy Note 5 modelini daha önceki Note serilerinde olduğu gibi Eylül ayında tanıtacak. Alınan bu bilgi Samsung firmasında üst düzey yöneticilerden olan Başkan Yardımcısı Rhee In Jong’dan geldi. Geçtiğimiz günlerde şirket için düzenlenen konferansta konuşan In Jong, Galaxy Note 5 ve Samsung’un ödeme sistemi olacak olan Samsung Pay’ın Eylül ayında kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

note 5

Daha Fazlası


1 182

Samsung Pay ismini aslında Galaxy S6 ve S6 Edge ile birlikte duymuştuk ancak bahse konu ödeme sistemi hizmete geçirilmemişti.Eylül ayında Galaxy Note 5 ile birlikte kullanılması planlanan ödeme sistemi ilk zamanlar yalnızca Güney Kore ve ABD’de hizmete sunulacak. Ayrıca Samsung firması bu ödeme sistemini bu yılın sonlarına kadar küresel çapta yaygınlaştırmayı da hedefliyor. Geliştirilen bu ödeme sistemine kullanıcıların ilgisinin ne denli yoğun olacağı bilinmez ama şirket, %20’lik bir kullanıcı diliminin  bu hizmetten yararlanacağını umut ediyor. Geliştirilen Samsung Pay sisteminin hem NFC hem de manyetik şeritli kartlarda uyumluluk gösterecek olması kullanıcıları bu ürüne çekebileceği yönünde tahminler ortaya çıkarıyor.

samsung pay

Eylül ayında çıkması planlanan Samsung Galaxy Note 5’in özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak, 5.8 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlükte Super AMOLED ekrana sahip olmakla beraber, 7.9 milimetre kalınlığında kasa, 64 bit 14nm , 8 çekirdekli Exynos 7422, 4 GB RAM ve Android 5.1 Lollipop işletim sisteminin olması bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri