2.5 Dolara Yüzde 800 Daha Fazla Pil Ömrü

batteriser

 

Günümüzde her alanda gelişen teknolojiye pek ayak uyduramayan alkalin piller adeta modern dünyanın önünde bir engel gibi duruyorlardı. İşte bu noktada geliştirilen basit bir aletle pillerin ömrü 800 kat artırılıyor.

Daha Fazlası


1 182

Günlük hayatta 1.5 Volt gücünde bir pil aldığınızda kısa zaman sonra pilin gücü 1.35 e düşüyor ve bundan dolayı pil bazı cihazlarda kullanılamaz duruma geliyor. Her ne kadar pil enerji üretmeye devam etse de bazı cihazların belli değerlerde voltaja ihtiyaç duymasından dolayı bu piller bir zaman sonra pek anlam ifade etmiyor. Bu sebepten atılan pillerin yaklaşık yüzde 80’inde halen belli oranda enerji vardır.

Geliştirilen teknolojiyle beraber Batteriser adı verilen bu ürün daha önceden de mevcut olsa da ilk kez bu kadar küçüğü üretilmiş olup, kalem piller üzerinde kullanılarak sahip olduğu kılıf ile yuvasına oturması sağlanıyor. Böylelikle cihazınızdaki pilin ömrü uzatılmış olurken mevcut enerjiyi sonuna kadar kullanabiliyorsunuz.

batteriser pil omru

Şimdilik piyasaya sunulmayan bu ürün, ilerleyen günlerde başlatılacak olan Indiegogo kampanyası ile bütçe toplayıp, 2015 yılının Eylül aylarında kullanıcıların hizmetine sunulacak. Batteriser’ın satış fiyatı ise sadece 2 buçuk Dolar olacak ve devamlı olarak yeniden pil almak zorunda kalmayacaksınız. Bir kereye mahsus 2 buçuk dolar ödediğiniz takdirde ve almış olduğunuz ürünü dikkatli kullandığınız sürece çok uzun yıllar boyunca pil değiştirdikçe kullanabileceğiniz bir aparat olacak. Ürünle ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri