Microsoft, Tüm Dünyadan İnternete Girmeyi Sağlayacak Projeyle Geliyor

microsoft

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ister istemez insanların internetle olan bağlarını oldukça sıkılaştırıyor. Gittiğimiz birçok ortamda Wifi erişimi bulunsa da teknoloji devi Microsoft, Wifi ile ilgili olarak yeni bir çalışmanın içine girmiş durumda.Gelen haberlere göre firma, ‘Microsoft Wifi’ adını verdikleri bir proje üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu proje hakkında Microsoft cephesinden şimdilik net bir bilgi gelmemiş olsa da, Microsoft Venture Beat’e iletilen bilgilerde bu projenin kesin olarak hayata geçireleceği yönünde içeriğinin olduğu, ancak Microsoft’un daha detaylı bilgilere girmediği belirtilmiş.

Microsoft firmasının üzerinde çalıştığı bu proje sayesinde dünyadaki tüm Wifi noktalarından erişim mümkün olacak ve pratikleşecek. Üzerinde çalışılan bu proje, çeşitli bağlantı noktalarını kullanacak ve OS X, Android, IOS ve Windows programlı cihazlarla bu ağlara erişim mümkün olacak. Geliştirilen bu proje sayesinde birçok yerden internete erişim sağlanacak olsa da Microsoft firmasının bu işi para karşılığında yapacağı belirtiliyor.

Daha Fazlası


1 85

wifi

Geliştirilen bu servisten yararlanabilmek için Microsoft Office 365 kurumsal aboneliğinin bulunması, Microsoft’un size sunacak olduğu Wifi teklifleri ya da Skype Wifi aboneliğiniz mevcutsa bu servisten yararlanmanız mümkün kılınacak. Belirtmiş olduğumuz üç şarttan hiçbirine sahip değilseniz bu servisten yararlanamayacaksınız. Yakın zamanda hayata geçmesi beklenen bu projenin net çıkış tarihiyle ilgili şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Microsoft firması, geçtiğimiz günlerde açıklamasını yaptığı Windows 10 haberinden sonra bu projesiyle de oldukça ses getireceğe benziyor. Her ne kadar projenin ücrete tabi tutulması kullanıcı potansiyelini biraz olsun düşürecek olsa da yine de iddialı bir çalışma olduğu kesin.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri