Microsoft, 20 Dolarlık Yeni Telefon Geliştirdi

microsoft nokia

Tüm dünya genelinde insanlar, hızla yayılmaya devam eden akıllı telefon kullanımına kendilerini kaptırmış gidiyorlar.Günümüzde kullanıcılar, akıllı telefonlara yönelmiş olsa da akıllı olmayan telefonlar da pazarda kendilerine yer bulmaya çalışıyorlar.Bu pazarda zirveye oynayan firmalar olan Samsung ve Nokia’nın yanına Microsoft da dahil oldu. Microsoft’un yeni telefonunun özellikle fiyatı çok dikkat çekici.

Dünyanın ve Amerika’nın en önemli teknoloji firmalarının başında gelen Microsoft, daha önce bünyesine katmış olduğu Nokia firmasının, yaklaşık iki sene önce tanıtmış olduğu Nokia 105 modelini yeniden yapilandırarak bir kez daha kullanıcıların hizmetine sundu.Özellikle telefonun dikkat çekici kısmı olan fiyatı ise yalnızca 20 dolar.Yeniden geliştirilen Nokia 105’in özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak, 1.45 inç büyüklüğünde 64 K ekran bulunuyor.Sahip olduğu 800 mAh gücündeki pil kapasitesiyle 15 saatlik konuşma süresi ve tam 35 gün bekleme süresi sunan Nokia 105, telefon rehberine ise 2 bin kişi kaydetme kapasitesine sahip.

Daha Fazlası


1 182

microsoft nokia 105

Microsoft bünyesinde yenilenen Nokia 105’in çift Sim Kart destekli modeli de bulunurken, telefonun haziran ayı içinde aynı anda birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor. Telefona eklenecek vergilerle birlikte cihazın fiyatı ülkelere göre farklılık gösterecektir.

nokia 105

Akıllı olmayan telefon pazarında Microsoft’un yeni telefonunun milyonlarca adet satması beklenirken, telefonun diğer özelliklerinden de  kısaca bahsedecek olursak; Series 30+ işletim sistemli, micro USB, 3.5 milimetre kulaklık girişi, fener, 14.1 mm kasa kalınlığı ile kendi alanında oldukça iddialı. Telefonun ülkemize ne zaman geleceği ve hangi fiyattan satışa sunulacağı konusunda ise şimdilik bir bilgi yok.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri