iPhone’un Yeni Modelleri 6S ve 6S Plus’ın Ekran Özellikleri

iPhone 6S plus

Teknoloji dünyasının en önde gelen firmalarından biri olan Apple, 2015 yılının Eylül ayında tanıtmasının beklendiği yeni iPhone modelleriyle ilgili olarak yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni çıkacak olan telefonlara iPhone 6S ve iPhone 6S Plus isimlerinin verilmesi beklenirken telefonla ilgili gelen bilgilerden biri de ekran çözünürlüğü ile ilgili oldu. Son dönemlerde üretilen telefonlarda sıklıkla kullanılan Quad HD ekran kalitesini yeni çıkaracağı modellerde kullanılacağı tahmin edilirken, Çin’de bazı blog sitelerde yayınlanan haberlere göre ise iPhone modelleri şimdiye kadarki en yüksek çözünürlük kalitesinde geleceği yönünde.

Daha Fazlası


1 64

apple iphone 6s

Sitenin yayınlamış olduğu habere göre iPhone 6S, iPhone 6 modeliyle aynı olan 4.7 inç Full HD ekran modeliyle piyasaya çıkmaya hazırlanırken, iPhone 6S Plus modeli ise 5.5 inç büyüklüğünde 2K görüntü elde eden ekranın sahibi olacak. Burada yeni çıkacak olan modellerin sırasıyla 1334 x 750 ve 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip ekran ile kullanıcıları için oldukça yoğun piksel avantajına sahip olması bekleniyor.

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleriyle ilgili detaylı bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bakalım yeni çıkacak olan bu modeller ülkemize ne zaman giriş yapacak ve ne kadar fiyattan satışa sunulacak?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri