Apple, Aşırı Isınma Sorunu Nedeniyle 233 Bin Ürününü Geri Çağırdı

beats pill xl

Teknoloji dünyasının lider firmalarından biri olan Apple’ın, ortaya çıkan aşırı ısınma problemi nedeniyle wireless hoparlörlerini geri çağırma kararı aldığı belirtildi.

Yapılan açıklamalara göre, Beats Pill XL adı verilen wireless hoparlör modelinde ortaya çıkan aşırı ısınma sebebiyle piyasada bulunan binlerce ürünün Apple tarafından geri çağrılacağı belirtildi.

Daha Fazlası


1 85

apple beats

Bir anda gündeme gelen bu sorun nedeniyle Amerika’da 220 bin, Kanada’da 11 bin Beats Pill XL modelini geri çağırma kararının alındığı belirtildi. Şimdilik sadece bu iki ülkeyi kapsayan kararın, farklı ülkelerde aynı sorunu yaşayan kullanıcılar için de geçerli olup olmayacağı konusunda şimdilik herhangi bir bilgi aktarılmadı.

Bilindiği gibi Apple, 2006 senesinde kurulmuş olan Beats Electronics’i yaklaşık iki yıl önce 1.5 milyar dolar ödeyerek satın almıştı. Satın aldıktan sonra Beats Pill XL ve buna benzer müziğe dayalı ürünler Apple’ın himayesinde üretilmeye başlanmıştı. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri