Acer, Akıllı Bebek Bezi Geliştirdi

acer

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde geliştirilen ürünler hayatımıza pek çok yönden kolaylık sağlamaya devam ediyor. Özellikle akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı araçlar derken şimdi de Acer firması tarafından geliştirilen akıllı bebek bezi ile teknolojinin geldiği noktayı anlayabiliyoruz.

Teknoloji, dünyada her alanda gelişmeye devam ederken, konuya farklı bir boyut kazandıran teknoloji dünyasının önemli firmalarından biri olan Acer, geliştirmiş olduğu akıllı bebek bezini devam etmekte olan Computex Fuarı’nda tanıtıma çıkardı. Tayvan’lı firma ile birlikte Intel Edison’un ortaklaşa olarak geliştirmiş olduğu akıllı bebek bezinin mikroskopik modülü şimdilik geliştirme aşamasında. Tüm hazırlıklar tamamlandığında ise bu mikro bilgisayar sadece bozuk para boyutunda olacak.

Daha Fazlası


1 182

bebek bezi

Acer firması ile Intel Edison’un ortaklaşa geliştirdiği bu beze DiaperPie adı verilirken, beze entegre edilmiş olan mini pc sayesinde birçok parametre takip edilebiliyor. DiaperPie aracılığıyla, bebeğinizin dışarı atmış olduğu sıvı ve katı dışkıların sahip olduğu gaz oranlarını, bebeğinizin anlık vücut ısısını, yatış pozisyonunu ölçerek akıllı cihazlar aracılığıyla bu bilgileri size aktarıyor. Bebekler için geliştirilmiş olmasına rağmen bu akıllı bezin, yatalak olan hastalar ve yaşlı insanlar için de kullanılabileceği ifade ediliyor.

akilli bebek bezi

Sürekli gelişen teknolojiyi bizler zekice kullanacak olduğumuzda yaşam standartlarımızı fazlasıyla artıracağı kesin.Bu sebepten dolayı Acer firmasını PC ve akıllı telefon pazarı dışında bu tür gelişmelerle uğraştığını bilmek gerçekten mutluluk verici. Son olarak akıllı bebek bezlerinin ne zaman piyasaya sunulacağı konusunda açıklama yapılmadı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri