Meizu’dan 130 Dolar’a Akıllı Telefon

meizu m2 note

Teknoloji pazarında son dönemlerde hareketli günler geçiren ve ülkemizde de aktif olarak rol almaya başlayan Meizu, geliştirmiş olduğu yeni akıllı telefonu M2 Note’u resmen açıkladı.

Piyasada nasıl bir yol izleyeceği merakla beklenen telefonun özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak, Android 5.0 Lollipop işletim sistemine ve Flyme OS kullanıcı arayüzüne sahip.5.5 inç büyüklüğünde Sharp üretimli 1/1000 kontrast oranına sahip Full HD çözünürlükte IPS ekran bulunuyor. Telefonda 8 çekirdekli Media Tek MT6753 kullanılırken beraberinde getirmiş olduğu modemle Cat.4 LTE standardını da desteklemiş oluyor.

meizu m2

Daha Fazlası


1 64

Ayrıca telefon, 2 GB’lık RAM ve yükseltilebilir 16 ve 32 GB’lık dahili hafızaya sahip. Cihazın kamerasından da bahsedecek olursak arka kamerasında Samsung’un imzası olması oldukça dikkat çekiyor. 13 Megapiksellik arka kamerasıyla gelen telefon, Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Telefonun ön kamerası ise 69 derecelik görüş açısı ve 5 Megapiksel olmasıyla iddialı olduğunu gösteriyor.

Telefonla ilgili diğer özelliklerden de bahsedecek olursak cihazın ön bölümünde fiziksel home butonu bulunuyor.Meizu firmasının daha önceden yapmış olduğu tanıtımlarda home butonuyla ilgili büyük bir adım atılacağı belirtilmişti ancak bu konudaki beklentiler biraz boşa çıkmış durumda. Çünkü beklentilerden biri de bu butonda parmak izi tarayıcısının bulunması yönündeydi. Meizu M2 Note, 8.7 mm kalınlığında ve 149 gram ağırlığında bir kasaya sahip olan cihazın pili 3.100 mAh güce sahip.

meizu

Meizu M2 Note için şimdilik Çin’de ön sipariş alınmaya başlandı. Telefonun 16 GB’lık fiyatı 130, 32 GB’lık fiyatı ise 160 dolardan alıcılarını bekliyor. Özelliklerine bakacak olursak oldukça uygun sayılabilecek bir fiyata satışa sunulan telefon, ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda şimdilik bir bilgi yok.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri