Windows 10’un Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

microsoft windows 10

Teknoloji dünyasının en önemli firmalarının başında gelen Microsoft, uzun zamandır merakla beklenen Windows 10’un çıkış tarihini sonunda açıkladı. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 10, 29 Temmuz’da piyasada yer almaya başlayacak. Geçtiğimiz aylarda Haziran ayında tanıtılacağı belirtilen Windows 10, bir ay gecikmeli olarak karşımıza çıkacak.Daha önceden de belirtildiği gibi Windows 7 ve Windows 8 sürümünü kullananlar, işletim sistemlerini Windows 10’a herhangi bir ücret ödemeden yükseltip bir yıl ücretsiz kullanma hakkına sahip olacak.

Dünya genelinde 190 ülke ve toplamda 111 dilde kullanılacak olan Windows 10; tablet, bilgisayar,telefon,televizyon, phablet gibi birçok farklı cihaza uyumlu olarak çalışacak. Bunun dışında en önemli özelliklerinden biri de farklı cihazlar için tek bir uygulama mağazası olacak. Yani bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz uygulamayı isterseniz telefonunuza yükleyip aynı şekilde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde telefondaki Windows 10 uygulamasını televizyon ve diğer cihazlarda da kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 85

windows

Windows 10 programı, klavye ve fareyle bağlantılı bir bilgisayarı kullanırken kullanıcıya masaüstü arayüzü sunacak.Eğer tablet kullanıyorsanız işletim sistemi otomatik olarak tablet moduna geçiş yaparak klavye ve fareyi devre dışı konumuna alıp dokunmatik arayüze odaklanmış konuma geçecek.

Piyasaya çıkmasına az bir zaman kala Windows 10’un ara biriminde dikkat çekici en önemli özelliklerin başında klasik olan masaüstü görüntüsünün korunduğu görülüyor ve özellikle eski sürümlerden Windows 7’ye oldukça benzemesiyle dikkat çekiyor. Kuşkusuz en önemlisi diyebileceğimiz Başlat menüsünün eski sürümde olduğu gibi kendisine sol alt köşede yer bulmuş olması Windows 10 ile gelen özelliklerinden bazıları.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri