Asus, ZenWatch 2’yle Akıllı Saat Piyasasına Yön Vermeye Geliyor

zenwatch 2 asus

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Tayvan’lı firma Asus, ülkesinde gerçekleşmiş olan Computex fuarında son teknoloji ürünleri olan ZenAio bilgisayar ve ZenFone Selfie’den sonra şimdi de ZenWatch 2 akıllı saatini kamuoyuyla paylaştı.

Bu alandaki bir diğer başarılı firmalardan olan Apple’ın piyasaya sunmuş olduğu Apple Watch’a benzer bazı özellikleriyle dikkat çeken ZenWatch 2, Android işletim sisteminin bu cihazlar için geliştirilmiş olan işletim sistemi Android Wear’i kullanıyor. ZenWatch 2, iki farklı versiyonla piyasaya çıkmaya hazırlanırken bunlardan biri 49 milimetre diğeri ise 45 milimetre olarak karşımıza çıkıyor. 2 farklı renk seçeneği sunan cihaz altıni gümüş ve top metali renklerinde dijital bir göstergeyle geliyor.

Daha Fazlası


1 158

asus zenwatch 2

Android Wear işletim sistemi dışında Asus’un kendi geliştirdiği programları da akıllı saate ekleyen firma, kişinin kendi saatinin yüzünü tasarlayabildiği Watch Face Land programıyla birlikte gelirken aynı zamanda kullanıcının telefon kamerasını uzaktan kontrol etmesine imkan sağlayan Remote Camera uygulamasını da barındırıyor.Geliştirilen bu cihazdan 49 milimetrelik olan modelin azda olsa batarya yükseltme özelliği bulunuyor ve bunun sayesinde saatinizden telefonunuza sınırlı miktarda da olsa enerji aktarımı yapma imkanınız oluyor.

Asus’un yeni geliştirdiği ZenWatch 2 modeliyle ilgili şimdilik bu bilgileri paylaşan firma, ürünün hangi tarihte ve hangi fiyattan satışa sunulacağı konusunda henüz net bir açıklama yapmazken ilerleyen dönemlerde daha kapsamlı bilgilendirme yaptıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri