Akıllı Saatin Çift Ekranlısını Üreten Lenovo Oldukça İddialı

lenovo akilli saat

Teknoloji dünyasında son yıllardaki atılımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Lenovo, geliştirmiş olduğu çift ekranlı akıllı saati Magic View ile oldukça iddialı geliyor. Bilindiği gibi Lenovo geçtiğimiz dönemlerde IBM ve Motorola’yı bünyesine katmıştı.

Günümüzde pek bilinmese de 90’lı yılların en iyi bilgisayar firmalarından olan IBM’yi 2004 yılında bünyesine kattıktan sonra özellikle diz üstü bilgisayar modelinde önemli işler başaran Lenovo, en uygun fiyat ve en iyi performans laptoplarını getirmesiyle dikkatleri üzerine toplamıştı.Telefon piyasasındaki inanılmaz yükselişe şimdiye kadar bir türlü ayak uyduramayan Motorola’yı Google’dan satın alarak dikkatleri daha da üzerine yoğunlaştıran Lenovo, oldukça emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Daha Fazlası


1 182

Gerçekleşen bu satın alma işlemelerinden sonra piyasaya ciddi girişimler yapması beklenen Lenovo, bu konudaki ilk adımını akıllı saat teknolojisi ile atacak gibi duruyor. Geliştirilen bu cihaza Magic View adını veren firma saatin demo tanıtımını yaparak bir anda teknoloji dünyasında en üst sıralara yükseldi. Bunun en büyük gerekçesi ise saatin hem yuvarlak ekranlı hem de ikinci bir ekrana sahip olması gösterildi.Magic View’e ait ilk görselleri incelediğimizde dikkat çeken detaylardan biri yuvarlak çerçeveye sahip olan saatin ekranının tam yuvarlak olmaması. Lenovo firmasının bunu, Motorola’nın Moto 360 modelinden esinlenerek geliştirdiğini söylemek mümkün.

lenovo magic view

Cihazın yapılan ilk sunumunda ikinci ekranın yalnızca resim ve video için kullanılabileceği belirtiliyor. Resmi tanıtımının 2016 yılında yapılması beklenen saatin, tasarımının oldukça şık ve başarılı olduğunu söyleyebiliriz.Fiyatıyla ilgili şimdilik bir bilgi yokken ilerleyen zamanlarda gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri