Samsung’dan S6 Mini Hamlesi!

samsung 2

Teknoloji dünyasında önemli bir yere sahip olan Samsung firması, çıkarmış olduğu son akıllı telefonu Galaxy S6’dan sonra önem teşkil edecek bir duyuru yapmazken, gelen son haberlere göre Snapdragon 808’li bir model üzerinde çalıştığı ifade edildi. Bu haber akıllara acaba bu model Galaxy S6 Mini olabilir mi sorusunu getirdi.

samsung galaxy s6 mini

Samsung firması son yıllarda akıllı telefon piyasasında kendini oldukça geliştirdi. Son çıkardığı Galaxy S6 modeli ile biraz daha tarzının dışına çıkmaya başladı. Artık Samsung, ucuz plastik kasalı modeller kullanmak yerine, yeni model telefonlarında metal kasa ve tasarım olarak da oldukça şık tasarımlar üretmeye başladı.

Daha Fazlası


1 158

Samsung firması Galaxy S6 modelinden sonra Galaxy Tab A ve Galaxy Xcover 3 modellerinin tanıtımını yaptı. Ayrıca kısa zaman önce Galaxy S6 Active modelinde yeni bir ürün daha tanıtacağı belirtilmişti. Resmi açıklamasının ne zaman yapılacağı konusunda henüz net bir tarih yokken cihazın 3500 mAh gücünde pil kapasitesine sahip olması dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı.

s6 mini

Bu hafta içinde Güney Kore’li firmanın yeni bir modeli daha günyüzüne çıktı. GFX Bench veri tabanında görülen cihaz, ilk kez LG G4’te görmüş olduğumuz Snapdragon 808 işlemciye sahip olmasıyla bir anda dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Yeni çıkması beklenen ürünün 4.6 inç büyüklüğünde ekrana sahip olması, küçük ekran akıllı telefonlarda oldukça başarılı olan Sony Xperia Z3 Compact modeline rakip olmak için Samsung Galaxy S6 Mini modelini çıkarabileceği tahmin ediliyor.

Kısaca diğer özelliklerinden de bahsedecek olursak 16 MP arka, 5 MP ön kamera kullanılacak olan modelde 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza bulunacak. Bu modeliyle küçük ekranlı akıllı telefonlarda başarıyı hedefleyen Samsung, bunu başarıp başaramayacağını zamanla öğreneceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri