iPhone’un Başına Bela Olan Mesaj İçin Çözüm

apple iPhone

Amerika’nın ve dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından olan Apple, geçtiğimiz günlerde bir kullanıcının oluşturmuş olduğu değişik karakterlerden oluşan mesajlar yüzünden iPhone model telefonları resetliyordu. Yaşanan bu sorunun ardından Apple firması tarafından sorun için geçici bir çözüm yolu yayınlandı.

Yapılan açıklamaya göre Apple, söz konusu sorunun kısa bir zaman sonra paylaşılacak olan yazılım güncellemesiyle ortadan kalkacağını ifade ettiler.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı tarafından iPhone model telefonlara Latince ve Arapça harflerden oluşan bir kısa mesaj yollayarak telefonları yeniden başlattığını farketmesi kısa zaman içinde tüm dünyada bir anda teknoloji gündemine oturmuştu. Hatta bunu fırsat bilen bazı kişiler, çevresinde iPhone kullanan kişilere bu mesajı yollayarak eğleniyorlardı.

Daha Fazlası


1 85

iphone sms

Bir müddet sonra iyice yaygınlaşan bu olayın ardından Apple, bu sorun için geçici bir çözüm yolu sundu.Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, bahse konu kısa mesaj yüzünden telefonundan Mesajlar bölümüne erişemeyen kullanıcılarına Siri üzerinden ulaşmalarını tavsiye ediyor.

Sesli asistan Siri’ye ‘okunmamış mesajları oku‘  komutu verilmesiyle birlikte bahse konu mesaja Siri aracılığıyla yanıt veriliyor. Verilen yanıtın ardından Mesajlar bölümüne normal yolla giriş tekrardan mümkün oluyor. Bu aşamadan sonra baş ağrıtan bu mesajların telefondan tamamen silinmesi isteniyor.

Yaklaşık bir haftadır teknoloji dünyasını meşgul eden bu sorunu tamamen ortadan kaldıracak yazılım güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda şimdilik net bir tarih belirtilmedi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri