HTC’nin Amiral Gemisi M9, Kamera Sıralamasında 21. Oldu

htc one m9

Teknolojinin önde gelen firmalarından biri olan HTC, geçen sene teknoloji pazarına sunmuş olduğu HTC One M8 modeli ile oldukça başarılı bir grafik elde etmişti. M8’den sonra HTC‘nin yeni amiral gemisi olan M9 geçtiğimiz aylarda raflardaki yerini aldı. M8’in yakalamış olduğu başarılı istatistiklerden sonra M9’dan beklentileri oldukça yükselten HTC, bu konuda umduğunu yeterince bulamadı ve satışları beklentilerin altında sayretti.

M9 modelinin başarısız görülmesinin birçok nedeni olsa da hiç şüphesiz bu sebeplerin başında, telefonun bir önceki modeli olan M8’e göre kendisini fazla geliştirmemesi gösterildi. HTC’nin yeni amiral gemisi M9’u donanım yönünden en çok hayal kırıklığına uğratan , bu seviyedeki bir telefon için biraz basit kalan arka kamerası oldu. Akıllı telefonların kameralarıyla ilgili araştırma yapan ve bu konuda bazı testler uygulayan DxOMark ekibi, yaptığı testlerde ve karşılaştırmalarda HTC One M9 rakiplerinin oldukça gerisinde kaldı.

Daha Fazlası


1 182

Akıllı telefon pazarının en önemli firmalarından olan Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6 Edge ile hemen hemen aynı dönemde piyasaya sürülen HTC One M9;  DxOMark performans sıralamasında 69 puan alarak listede 21. sırada yer bulabildi. Samsung Galaxy S6 Edge ise 86 puan toplayarak listenin zirvesinde yer aldı.

htc - samsung

HTC One M9’la aydınlık ve ışığın dengeli dağıldığı alanlarda yapılan çekimler her ne kadar başarılı olsa da, düşük ışıklı ortamlara girildiğinde işler istenilen şekilde gerçekleşmiyor. Bu ortamlarda çekilen fotoğraflarda renkler aşırı yoğun ve beyaz dengesinin tam olarak sağlanamadığı görülüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri