HTC One M9’u Yakından Tanıyalım

htc one m9

Teknoloji dünyasında olmazsa olmaz firmalardan biri olan Tayvan’lı firma HTC’nin Android kullanıcılar arasındaki yeri çok özeldir. Bunun nedeni HTC’nin Google ile birlikte geliştirmiş oldukları ilk Android telefon olan G1’i üretmesidir. HTC, Palm ve Windows Phone alanında başarılı çalışmalarıyla dikkat çekerken asıl önemli yükselişini 2009 yılında Microsoft Windows Mobile 6.5 Professional işletim sistemini kullanmış olan HTC HD2 modeliyle yaptı.

İlerleyen yıllarda Android işletim sisteme sahip telefonlar üretmeye başlayan HTC, dünyanın en ünlü ses firması olarak bilinen Beats ile yaptığı ortak çalışmalar inovatif ürünleri ortaya çıkardı. 2012 yılının Şubat ayına gelindiğinde HTC, çıkarmış olduğu One X modeli ile Android dünyasının hem malzeme yönünden kalitesi, hem de performans alanında dönemin en iyi telefonlarından birini üretmişti. O zamanlar telefonun tek problemi gereğinden fazla ısınan ve çok fazla güç tüketen Nvidia Tegra 3 platformunu kullanıyor olmasıydı.

Daha Fazlası


1 19

Kendisini hızla geliştirmeye devam eden HTC, One X modelinden 1 yıl sonra One M7 modelini geliştirerek yapılan tüm eleştirilere en iyi cevabı vermiş oldu. One M7 modeli ile o dönemin şartlarına göre gerek malzeme kalitesi gerek özellik olarak bir çok kullanıcıyı kendine çekmeyi başarmıştı. 2014 yılında One M8 modelini tanıtan HTC, geçtiğimiz Şubat ayında da en son model olan M9 modelini tanıtmıştı. HTC’nin kısaca tarihçesinden bahsettikten sonra yeni amiral gemisi One M9’un özelliklerinden bahsedelim.

htc m9

HTC One M9; 5 inç büyüklüğünde, 1920×1080 piksel çözünürlükte 441 ppi LCD 3 ekran ve Gorilla Glass 4 ekran koruma özelliğine sahip. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 810 modeline sahip olan cihaz, 3 GB RAM, 20.2 Megapiksellik arka, 4 Megapiksellik ön kamera, 32 GB dahili hafıza, 128 GB’a kadar hafıza kartı desteği, 2840 mAh pil gücü, Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemli özellikleriyle kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri