Nvidia, Android TV Konsollarını Satışa Çıkardı

nvidia

Teknoloji dünyasında ağırlığını her geçen gün daha da artıran Nvidia, geçtiğimiz Mart ayında çıkış tarihini açıkladığı Shield Android Tv konsolu bugün itibariyle başta Amazon olmak üzere bazı internet sitelerinde satışa sunulmaya başlandı.

Yeni model Shield, Nvidia firmasına ait olan Tegra X1 Mobile Superchip işlemciye ve 3 GB RAM’e sahip. Bu donanımların haricinde kullanılan servis destekliyorsa 4K video yayını yapabilme özelliğini de getiriyor.

Bunların haricinde oyun konsolu görevi de gören Shield,  Android TV’ye özel olarak geliştirilmiş oyunlarla birlikte Nvidia’nın desteklediği bazı oyunları oynamanıza imkan sağlıyor. Ayrıca Nvidia’nın kendi servisi GRID özelliği ile birlikte canlı yayın yapabilmenize olanak sağlıyor.

Daha Fazlası


1 182

nvidia konsol

Cihazın diğer özelliklerinden de bahsedecek olursak Standart ve Pro olmak üzere iki versiyonda üretilen Shield’in standart modelinin fiyatı 199 dolar ve bu ürün 16 GB dahili hafızaya sahip.

Diğer model olan Pro serisinin ise 500 GB depolama alanına sahip. Pro modelinin satış fiyatı ise 299 dolar. Satışa sunulan her iki modelle birlikte alıcılara bir adet oyun kumandası verilecek. Ayrıca ber iki modelde hafıza kartı desteği ve USB 3.0 bağlantısı da bulunuyor. Bunun sayesinde cihaz hafızasını istediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz.

Eğer bu konuda seçiciyseniz ve daha da ince bir kumanda almak isterseniz 49.99 dolar,  dil durma özellikli konsol isterseniz 29.99 dolar, ilk kolun dışında başka bir kol daha almak isterseniz 59.99 dolar daha ödemeniz gerekecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri