FIFA 16 Şaşırtan Bir Sürprizle Geliyor

fifa 16

Dünyanın önde gelen oyun firmalarından biri olan EA Sports, resmi YouTube kanalını FIFA 16 olarak değiştirdikten sonra, yeni çıkacak oyunla ilgili olarak yayınlamış olduğu videoda bayan futbolcular sahaya indi. Geçtiğimiz günlerde belirtildiği gibi oyunun resmi tanıtımı bu hafta içinde gerçekleştirilen etkinlikle tanıtıldı. Oyunun çıkmasını merakla bekleyenler farklı bir tanıtım yapılacağını düşünürken bu konuda EA Sports, oyunun tanıtımını kadın futbolcularla yaparak bir nevi beklentileri boşa çıkarmamış oldu. Yayınlanan tanıtım filmine Women’s National Teams are in the game başlığı kullanılarak takipçilerle paylaşıldı.

fifa 16 women

Daha Fazlası


1 58

EA Sports tarafından yapılan açıklamaya göre FIFA 16 oyununda yer alacak olan kadın milli takımları Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avustralya, Brezilya, Fransa, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya, Kanada ve Meksika yer alacak.Yapılan açıklamalarda kadın milli takımların yalnızca kendi aralarında maç yapabileceğini ifade etti. Yani erkek futbol takımlarıyla kadın takımlar maç yapamayacak.

ea sports

Oyun  Xbox 360, PlayStation 4, PC, PlayStation 3 platformlarında oynanabilecek ve hepsi için aynı anda Eylül ayında piyasaya sunulması bekleniyor. FIFA’nın kadın futbolcuları yeni çıkacak olan oyuna eklemesi gözleri bir anda PlayStation cephesine çevirdi. FIFA’nın atmış olduğu bu adımla birlikte yıllardır devam eden Fifa – PES çekişmesinde bir adım öne geçtiğini söyleyebiliriz. Futbolun oyun sektöründeki en önemli iki firmasının oyunlarını sürekli olarak geliştirmesi aralarındaki rekabeti daha da artırıyor. Bakalım PlayStation cephesinden bu oyuna karşılık bir hamle gelecek mi?

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri