Rus Telefon Üreticisi YotaPhone, Çift Ekranlı Telefon Geliştirdi

yotaphone

Teknolojinin zirve yaptığı günlük hayatımızda hemen hemen her türden ve her keseye uygun akıllı telefon bulmak mümkün. Ancak bunca gelişmeye rağmen tüm firmaların en büyük sorunu hiç şüphesiz batarya ömrünün kısa olması. İşte tam bu noktaya ayak basan Rus telefon üreticisi Yota, piyasada istediği başarıyı yakalamış olan Yota 2 modelinden sonra yeni modelleri olan Yota 2C ve Yota 3 modellerini yakın bir zamanda piyasaya sunmaya hazırlanıyor.Emin adımlarla ilerlemeye devam eden Rus firması, bu sektördeki rakiplerinden olan Oppo ve Samsung’un kullanıcıları için hazırlamış oldukları ‘hızlı şarj’adını verdikleri özellik ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedeflerken, Yota ise bu konuların dışına çıkarak piyasaya farklılık getirmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda yeni çıkacak olan modellerinde telefonun her iki tarafında da ekran kullanacak olan Yota, ana ekranını 5 inç arka ekranını ise 4.7 inç olarak tasarlamış.

yota phone 2

Daha Fazlası


1 158

Değişik bir tarzla piyasada kendine yer edinmeye çalışacak olan Yota’dan yapılan açıklamalara göre; eğer YotaPhone 2 modeli başarılı olursa hemen ardından özellik olarak daha düşük olan YotaPhone 2C ve YotaPhone 3  modellerini çıkaracaklarını ifade ettiler.  Ayrıca YotaPhone 3 modelinde 1920x1080p Full HD ekranla birlikte 2 GB RAM kullanılması bekleniyor.Bunların dışında telefonun arka bölgesinde kullanılacak olan ekran özelliklerinden de bahsedecek olursak; siyah ekran 960×540 ve ayrıca 9 mm kalınlığa sahip olacak bir tasarım dememiz mümkün olacak.

Yine yapılan tahminlere göre YotaPhone 3 modelinde 5 inçlik bir ekranla birlikte 16 GB’lık dahili hafıza ve hafıza kart destekli bir model olacağını söyleyebiliriz. Orta segmente hitap etmesi beklenen telefonda 8 MP arka kamera kullanılacağı tahmin ediliyor.

Şimdilik telefonun ne zaman çıkacağı ve fiyatı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmış değil. Bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri