LG G5, Göz Tarama Özelliğiyle Gelecek!

goz tarama

Günümüzde hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmak için firmaların kıyasıya bir mücadele içinde olduklarını ürettikleri her cihazda görebiliyoruz. Yarının teknolojisinde en önemli konu başlığı olması beklenen iris tanıma teknolojisi, bugünlerde Güney Kore’nin en önemli teknoloji firmalarından olan LG ile anılmaya başlandı. LG cephesinden gelen son söylentilere göre, şirket ilerleyen dönemlerde yeni amiral gemisi olacak olan akıllı telefonunda büyük bir ihtimalle göz tarama özelliğine yer vereceği şeklinde iddialar ortaya atıldı. Eğer bu iddialar gerçekleşecek olursa ilerde LG G5 kullanacak olanlar telefonu açarken gözlerini daha da açmaları gerekecek.

Gelen söylentilere göre Kore’li şirket,  LG G5 modelini 2016 yılının ilk yarısında tanıtmayı planlıyor. Yeni amiral gemisi olması beklenen bu telefona iris tanıma teknolojisini monte etmek için merkezi Kore’de olan biyometri firması Irience ile şimdiden çalışmalara başladı.

Daha Fazlası


1 182

Irience firmasından yapılan açıklamaya göre üzerinde çalışılan donanım modülünün tamamlandığını ve bundan sonra 12 in (30 cm) olan tanıma aralığını 20 in (50 cm) boyutuna yükseltmek için gayret gösterdiklerini ifade ettiler.Koreli şirket, rakip firmalara karşı cihazlarında tasarımı ve işlevselliği ayırt ederek farklı bir taktik anlayışına başvurdu ve bunu pazara sunmuş olduğu G serisi telefonlarıyla ispatlamış oldu

2016 yılında LG’nin bünyesine kazandırması beklenen bu özellik dünyada ilk olmayacak. Çünkü VIVO X5 Pro ve Fujitsu Arrows NX F04G markalı telefonlar göz tarama özelliğini bu yıl içinde piyasaya sunmaya hazırlanıyorlar.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri