LG AKA’yı Yakından Tanıyalım

lg aka

Teknolojinin hızla gelişmesinden dolayı piyasaya akıllı telefon süren firmalar, birbirlerinden farklı modeller ve özellikler sunmak için sürekli değişik metotlara başvuruyorlar. Bunun son örneği Güney Kore’li teknoloji devi LG’nin yeni amiral gemisi olan G4 modelinde tasarlamış olduğu deri arka kapak oldukça ilgi uyandırmıştı. Bugünkü yazımızda ise LG’nin belirli karakterlere bürüdüğü LG AKA modellerini inceleyeceğiz. 4 farklı renkte üretilen bu modellerde her renk farklı bir karakteri yansıtıyor.

İncelemeye sarı renkli olan AKA modelinden başlayacak olursak bu model ‘Romantik’ Eggy, beyaz renk olanı ‘Özgür Ruhlu’ Wooky, pembe renk olanı ‘Güzel ve Sempatik’ Yoyo, lacivert renk olanı ‘Müzikkolik’ Soul karakterlerini temsil ediyor ve kullanıcılarını bu yönleriyle kendilerine çekmeye çalışıyorlar.Teknik donanımlar yönünden LG G3 Beat modeline benzeyen LG AKA, firmanın dahice tasarlamış olduğu pazarlama taktiklerinden bir tanesi ve piyasada söz sahibi olmak için elinden geleni yapıyorlar.

Daha Fazlası


1 64

lg aka turkiye

LG AKA model telefonlar kılıfla beraber bir duygu ifade ediyor ve telefona duygu yükleyen bu kılıf ayrıca telefonu da koruyor. Kızaklı bir modele sahip olan bu kılıf, eğer aşağıya doğru çekilirse bildirim ekranı karşınıza çıkıyor, kızak sabit konumda iken ekran kısmı boş kalıyor.

Oldukça ilginç ve eğlenceli bir tasarıma sahip olan bu telefonların diğer özelliklerinden de kısaca bahsedecek olursak 16 GB’lık dahili hafıza, 1.5 GB’lık RAM, 5 inçlik 720 P’lik ekrana sahip olan bu modeller, Snapdragon 400 işlemcili ve 4 çekirdekli olmasıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca IPS ekran ve 2610 mAh gücünde batarya ile kullanıcıların karşısına çıkan bu cihazda 8 MP kamera ve hafıza kartı desteği de bulunuyor. Son olarak telefonun satış fiyatı ise 1.199 TL.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri