Apple, Füzyon Klavye İle Karşımıza Çıkıyor

apple firmasi

Teknoloji dünyasının ve Amerika’nın en önemli şirketlerinin başında gelen ve hatta geçtiğimiz günlerde dünyanın en değerli şirketi seçilen Apple, akıllı telefon modeli olan iPhone’larla yakalamış olduğu başarılarla yetinmeyip kendini farklı kulvarlarda da kanıtlamak istiyor.

Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sunmuş olduğu MacBook’ta bulunan ultra sığ klavye tuşları ile ilgili olarak olumlu düşünceler alan firma, bu düşünceleri fazlasıyla dikkate alarak klavyeyi daha da geliştirmek için harekete geçmeye hazırlanıyor.

Apple firmasının bu konuyu ciddiye almasını yeni almış olduğu patentten kolayca anlayabiliyoruz.Alınmış olan bu patente füzyon klavye adını veren şirketin klavye özellikleri ise dikkat çekiyor. Klavyede mekanik tuşlara yer verilirken tüm tuşlarda dokunma sensörü bulunuyor ve bu teknoloji sayesinde klavyeye çoklu dokunma ve hareketle kontrol edebilme desteğini beraberinde getiriyor.

Daha Fazlası


1 182

fuzyon klavye

Apple’ın füzyon klavye adını verdiği bu cihazın yenilenen özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Normal yapılan dokunuşların algılanmasını sağlayan boşluklar, trackpade gerek duyulmadan yapılabilen kaydırma ve sürükleme hareketleri, hareket girişlerini farklı olarak belirleme gibi belli başlı özellikleri klavyeye yeni kazandırılan uygulamalardan bazıları.

 

Geliştirilen bu yeni klavye ile birlikte telefon piyasasının dışında da aynı başarıyı yakalamak isteyen Apple tarafından yapılan açıklamada klavyenin daha da geliştirilebileceği ifade edildi. İlerleyen günlerde klavyenin son halinin nasıl şekilleneceğini bekleyip göreceğiz. Gelişmeler oldukça burdan paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri