NBA 2K16, 29 Eylül’de Satışa Çıkıyor

nba 2k16

Basketbol tutkunlarının merakla beklediği 2K Sports çıkışlı NBA 2K16, 29 Eylül 2015 yılında satışa sunulacak.

Oyunun ilk serisi 2000 yılında Sega tarafından Dreamcast konsolları için oynanabilir olarak yayınlanmıştı. Daha sonrasında yenilenen ve kendini geliştiren oyun, zamanla basketbol tutkunları için vazgeçilmez bir oyun oldu. En son geliştirilen 2K16 serisi ile yine oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanan NBA 2K oldukça iddialı bir şekilde geliyor.

Basketbol oyunlarında uzun zamandan beri NBA Live ile kıyasıya bir mücadele içinde olan NBA 2K, 2007 yılından bu yana şüphesiz hep bir adım önde oldu. Serinin satış rakamlarına baktığımızda hiç şüphesiz dünyadaki en iyi basketbol oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

nba

Daha Fazlası


1 58

Yenilenen son serisiyle oyun, bir önceki sürümüne göre daha fazla animasyon, grafiksel düzenlemeler ve birkaç yeni modun daha eklenmesi bekleniyor. Özellikle NBA 2K14 serisinden bu yana oyunda yer alan Euroleague takımları, Türkiye ve Avrupa’da oyunu bekleyenler için ayrı bir heyecan katıyor.

 

NBA 2K16 Eski Konsollarda da Oynanabilecek

 

Oyunun yapımcı firması olan 2K Sports tarafından yapılan açıklamalara göre NBA 2K16 yeni nesil konsollarla birlikte PS3 ve Xbox 360’da da oynanabilir olacak. NBA 2K16’nın net çıkış tarihi 29 Eylül olacak.

Bunların dışında oyunu ön siparişle almak isteyen oyun severler, oyun satışa sunulmadan 4 gün önce oynamaya başlayabilecek ve 10.000 VC oyun içi paranın da sahibi olacaklar.Bakalım basketbol severlerin merakla beklediği oyun beklentileri karşılayabilecek mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri