Underground 3 Bekleyenlere Need for Speed’den Kötü Haber!

nfs 3

Geçtiğimiz haftalarda ilk kez yayınlanan tanıtım videosu ve görselleriyle yarış oyunlarının efsanesi olan Need For Speed oyununun Underground 3 serisi olacağı düşünülen yeni oyunun, bu seriye ait olmayacağı açıklandı. Ayrıca oyunla ilgili olarak yeni bilgiler de aktarıldı.

 

İlk kez Electronic Arts’ın resmi Facebook sayfası aracılığıyla yayınlanmış olan bir görselle Need for Speed, oyunu yakından takip eden birçok oyunsever ve portallar tarafından Underground 3 olarak değerlendirilmiş ve fotoğraftan sonra yayınlanan videolardaki sokak dizaynları bu ihtimali çok daha güçlendirmişti.

need for speed 3

Daha Fazlası


1 58

Most Wanted ve Carbon oyunlarından sonra piyasada sert bir düşüş yaşayan EA ve Ghost Games, bu durumu sonlandırmak için yeni bir Underground oyunu getirmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak Need for Speed’in resmi Twitter hesabından yapılan bir açıklamayla yeni çıkacak oyunun Underground serisinin devamı olmayacağını açıkladı.

Yeni çıkacak olan Need for Speed oyunu her ne kadar Underground serisiyle bağlantılı olmasa da yapılan açıklamalar doğrultusunda yeni oyunun Underground serisinde olduğu gibi sokak yarışlarına ve kültürüne bağlı olacağını söyleyebiliriz. Hatta bu konuda edinilen bir başka önemli bilgiye göre ise  yeni oyuna sadece Need for Speed adının verileceği belirtildi.

nfs 3

Bunların haricinde oyunun yapımcı kadrosunda yer alan Johan Andersson, yeni çıkacak olan oyunun Frostbite grafik motoruyla geliştirildiğini ifade etti.Yeni oyunda yer alacak olan bu motor; Battlefield: Hardline, Star Wars: Battlefront, Dragon Age: Inquisition ve Need for Speed Rivals gibi birçok önemli oyunların yapımlarında da kullanılan oldukça güçlü olmasıyla dikkat çeken bir motor olarak biliniyor.

 

Bu yılın sonlarında raflardaki yerini alması beklenen yeni Need for Speed oyunu; PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilecek. PlayStation 3 ve Xbox 360 kullanıcıları maalesef bu oyunu cihazlarında oynayamayacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri