Samsung, 4 GB RAM’li Tablet Üretiyor

samsung 2

Güney Kore ve dünyanın en büyük teknoloji firmalarının başında gelen Samsung, Chopin adını verdikleri 4 GB RAM’e sahip tableti piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Normalde akıllı telefonlarımızı denemek için var olan ancak bazen de daha piyasaya çıkmayan cihazları da test eden, bu konuda bazen sızıntı kaynağı olan Geekbech’de bu kez yeni bir Samsung imzalı ürün ortaya çıktı.

Piyasaya çıkmaya hazırlanan bu tablet, kendine özgü tasarım ve özellikleriyle oldukça ses getireceğe benziyor.

Daha Fazlası


1 182

Chopin-LTE  adı verilecek olan bu yeni tablet, LTE ekinden de anlaşılacağı gibi sim-kart desteği sunacak ve 4G ile de uyumlu olarak çalışabilecek.

samsung chopin

Yeni çıkacak olan bu tabletin diğer özelliklerinden de bahsedecek olursak 4 çekirdekli ve 2.24 GHz hıza sahip Intel Atom X5-Z8500 işlemciye sahip olacak olan Samsung Chopi, asıl dikkat çekici özellik olarak ise 4 GB RAM ile iddialı bir şekilde geliyor. Üründe elde edilen bilgilere göre Android 5.1 Lollipop sistemi kullanılacak.

Bahsedilen özelliklerden de anlaşılacağı gibi Samsung, sağlam ve iddialı bir tablet üretiyor diyebiliriz. Çünkü bu özelliklerde tablet piyasada yok denecek kadar az. Ürünle ilgili detaylar çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri