En Çok Satılan Akıllı Telefonlar Açıklandı

akilli telefonlar

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde akıllı telefonlarla ilgili olarak yayınlanan istatistikte, bu yılın ilk çeyreğinde en çok satılan 10 akıllı telefon açıklandı. İlk 10 sıralamasına göre listeye sürpriz bir şekilde Sony ve Microsoft giremedi. Çinli akıllı telefon üreticileri yavaş yavaş piyasadaki ağırlığını hissettirmeye başladı.

Günümüzün her anında hayatımızı kolaylaştıran Android işletimli akıllı telefonlar, yüksek rakamlarda satış grafikleri elde etmek isteyen firmalar için birer fırsat olarak nitelendiriliyor. Bu bağlamda yapılan 2015 yılının ilk çeyreğindeki pazar araştırmasına göre bu oluşumun Android’den yana olduğunu gösteriyor.

Daha Fazlası


1 182

Yayınlanan listeye göre en büyük 10 akıllı telefon üreticisinden zirvede yer alan Samsung, 2015 yılının ilk çeyreğinde Windows Phone, Tizen ve Android platformları dahil olmak üzere toplamda 82 milyon 800 bin ünite akıllı telefon satışı yaparak açık ara zirvede yer aldı. Listenin ikinci sırasında ise 61 milyon 600 binlik bir satış rakamı yakalayan Apple yer aldı. Geçen senenin son çeyreğine oranla pazardaki payını 4 puan artıran Samsung gelişmeye devam ederken, aynı döneme oranla 2 puan kaybeden Apple’da ise az da olsa bir gerileme söz konusu.

samsung

Samsung ve Apple’dan sonra sıralamaya giren diğer firmalar ise sırasıyla Lenovo, Huawei, LG, Xiaomi ve Motorola. Sıralamada ilk 10’a giremeyen Sony ve Microsoft şaşkınlık yaratırken listeye giren Çin’li firmaların bu başarısı ise oldukça dikkat çekti. Listede yer alan telefonların bir başka ilginç özellikleri ise Apple firması hariç, diğer firmaların hemen hemen hepsinin Asya kıtasından geliyor olması.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri