Asus’un Yeni Tablet Modeli ZenPad’in İlk Görüntüleri Sızdırıldı

asus zenpad

Teknoloji dünyasında önemli bir yere sahip olan Asus, bu yıl şimdilik sadece Fonepad modelini tanıtmıştı. Bugünlerde ise yeni çıkacak olan ZenPad modelini tanıtmaya hazırlanan Asus, yeni cihazının özellikleriyle oldukça iddialı bir şekilde piyasaya girmeye hazırlanıyor.

Bu yıla Zenfone 2 modeliyle oldukça iyi bir giriş yapan Asus, tablet sektöründe şimdiye kadar önemli bir duyuru yapmadı.

Daha Fazlası


1 182

En son Fonepad modelini Şubat ayında satışa sunan Asus, bu modeli telefon özelliğiyle ön planda tuttuğu için tablet sektöründe şimdiye kadar önemli bir açıklama yapmadı.

Yakın zamanda tanıtımı yapılacağı konuşulsa da şimdiye dek somut adımların atılmadığı Asus’un yeni tablet modeli sonunda ortaya çıktı. ZenPad adı verilen yeni model, gelen bilgilere göre Nokia N1 seviyesinde bir ürün olacak.

Alınan bilgilere göre yeni tablette 2048×1536 px çözünürlükte ekrana yer verilirken, 8 inç lik ekran boyutuyla piyasaya çıkacak. İşlemci olarak Intel Z3560 ya da Z3530 yonga setlerinden birini seçmesi beklenen Asus, 2 GB  RAM, 32 GB ve 64 GB hafızasıyla kullanıcıların hizmetine sunulacak.

İlk olarak Haziran ayında Tayvan Computex fuarında tanıtılması beklenen Asus ZenPad’de 8 MP arka, 5 MP ön kamera kullanılacağı tahmin ediliyor. Bunların dışında tabletin internete sızdırılan resmindeki kulaklık jakına baktığımızda, çoğunun dışta kaldığını görüyoruz. Gözlemlenen bu detayın yeni çıkacak olan tabletin çok ince bir tasarıma sahip olacağını düşündürüyor. Bakalım bu yeni tablet piyasada istenilen başarıyı yakalayabilecek mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri