Sharp, Çerçevesi Olmayan Akıllı Telefon Üretti

sharp crystal 2

1912 yılında Japonya’da kurulup dünya genelinde hizmet vermeye başlayan Sharp, bundan önce ince çerçeveli Crystal adını verdikleri akıllı telefonu raflardaki yerini almıştı. Bugünlerde ise yeni ürettikleri tamamen çerçevesiz olan akıllı telefonu Crystal 2’yi kamuoyuyla paylaşarak teknolojiyi yakından takip edenleri bilgilendirdi.

Geçtiğimiz sene çıkarmış olduğu Sharp Aquos Crystal ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran firma, aynı modelin tasarım ve donanımlarını daha da geliştirerek Aquos Crystal 2’yi tanıttı.

Daha Fazlası


1 220

Telefonun kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak, 5.2 inç büyüklüğe sahip ve 1280 x 720 yarı HD piksel çözünürlüğünde dokunmatik S-Pure-LED ekranla piyasaya sunulmaya hazırlanan Sharp Aquos Crystal 2, suya karşı geliştirilmiş olan dayanıklılık özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Piyasadaki modellerine  göre biraz daha kalın olarak geliştirilen Sharp Aquos Crystal 2, 11 mm gövde kalınlığına sahip olacak şekilde tasarlanmış. 8 MP arka ve 2.1 MP ön kamera olan Sharp Aquos Crystal 2’de, 2 GB ana bellek ve 16 GB dahili hafıza bulunuyor.

Sharp Aquos Crystal 2’de, Snapdragon 400 yonga seti bulunmakla beraber 2030 mAh gücünde bataryası mevcut. Telefonda işletim sistemi olarak Android 5.0 Lollipop kullanılırken 4G uyumlu olması da diğer yeni özelliklerinden bazıları.

Sharp Aquos Crystal 2, Temmuz ayı başlarında ilk olarak Japonya’da satışa sunulacak. Dünya piyasasına ne zaman sunulacağı konusunda net bir bilgi verilmezken, cihazın donanımlarından da anlaşılacağı gibi daha çok alt kesimlere hitap edecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri