BlackBerry, Çinlilere Mi Satılıyor?

blackberry

Teknoloji pazarında çok yeni olmasına rağmen hızlı bir şekilde ilerlemeye devam eden Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, akıllı telefon pazarında adını yavaş yavaş duyurmaya başladığı geçtiğimiz yıldan beri oldukça hızlı sayılabilecek bir şekilde büyüme gösterdi. Çinli firma, hızla büyümeye devam ederken bir yandan da özellikle Hindistan’da ve Amerika’da çok ciddi bir şekilde patent davalarıyla uğraşmak zorunda kaldı. Amerika’nın en önde gelen teknoloji firmalarından biri olan BlackBerry, uzun zamandan beri satılacağı yönündeki haberler gündemi meşgul ederken, bu konuyla ilgili ortaya atılan son bomba iddia ise BlackBerry’e son talibin Çinli Xiaomi olduğu ifade edildi.

Daha Fazlası


1 182

Bir zamanlar Torch ve Bold gibi akıllı telefon modelleriyle piyasada fırtınalar estiren BlackBerry, özellikle son dönemlerdeki diğer firmaların hızla gelişmesiyle piyasada bir anda ikinci planda kaldı. Uygulanan yanlış stratejiler neticesinde uzun zamandan beri zarar eden şirket, yazılım alanındaki başarılı adımları sayesinde ayakta durmaya çalışıyordu. Ancak 2015 yılının başından itibaren Huawei, Lenovo ve Microsoft’un BlackBerry firmasını bünyelerine katmak için ciddi anlamda bir yarış içerisinde oldukları iddia edilmişti.

BlackBerry için yarış içinde oldukları iddia edilen bu 3 şirketin dışında Xiaomi’nin de BlackBerry’ye talip olması, akıllara ister istemez şirketin elinde bulunan patentleri gündeme getiriyor. Bilindiği üzere Xiaomi, patent sorunları nedeniyle Amerika’da satış yapmaya sıcak bakmıyor.

Eğer bu anlaşma gerçekleşecek olursa Çinli firmanın, BlackBerry aracılığıyla Amerika pazarına açılıp açılmayacağını zamanla öğrenmiş olacağız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri