Şarj Sorununa Karşı Çift Bataryalı Telefon: INNOS D6000

innos d6000 2

Teknolojinin her geçen gün daha da yaygınlaştığı günümüzde akıllı telefon üreten firmalar, daha yüksek performanslı ve daha ince telefonlar üretmek için başta batarya boyutu ve gücü olmak üzere kullanıcılar için olmazsa olmaz bir çok özellikte kısıtlamaya gidiyor. Bir çok firmanın amiral gemisi tanımlaması yaptıkları telefonlarda, bataryanın gömülü biçimde olması ve kapasitelerinin kademeli olarak düşürülmesi akıllı telefon kullananlar tarafından pek de hoş karşılanmıyor.

Teknoloji pazarında kendini iyice geliştiren Çinli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Innos firmasının, üretmiş olduğu D6000 modeli bu problemi ortadan kaldıracak gibi duruyor. Innos D6000 modelini diğer akıllı telefon modellerinden ayıran en önemli özellik DuoCharge adını vermiş oldukları çift batarya teknolojisi.DuoCharge teknolojisi,  Innos D6000 modelinde 2480 mAh güce sahip dahili bir batarya ve bunun haricinde 3520 mAh’lik değiştirilebilir bir pil imkanı sunuyor. İki bataryanın güçlerini topladığımızda ortaya çıkan   6000 mAh’lık enerji sayesinde telefonu yoğun kullandığınızda 3 ile 5 gün civarı, bekleme modunda ise 60 güne kadar dayanabilen bir kullanım süresi imkanı sağlıyor. Bu da akıllı telefonlarda en büyük sorunların başında gelen şarj sıkıntısını kesin olarak ortadan kaldırmış oluyor. Üstelik bu detaylara rağmen Innos D6000’in kalınlığı yalnızca 11.9 mm. 

Daha Fazlası


1 158

innos d6000

Diğer özelliklerinden de bahsedecek olursak telefon, 5.2 inç Japan Display 1080p ekran, 1.8 GHz güce sahip Qualcomm Snapdragon 615 işlemci, 3 GB RAM, 64 GB arttırma imkanı olmayan dahili hafıza, 16 megapiksel OmniVision sensörlü arka ve 5 megapiksel ön kamera, USB-C 3.1 girişi gibi hiçte küçümsenmeyecek özelliklere sahip olan Innos D6000, kullanıcılarının karşısına Android 5.0 Lollipop’la çıkıyor.  239$’lık fiyatıyla da kullanıcılarını oldukça memnun edecek bir fiyata sahip olan telefon, şimdilik ülkemizde satışa sunulmayacak.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri