iPhone 6 Modelinde Oluşan Kırmızı Ekran Problemi ve Çözüm Önerileri

iphone 6 kirmizi ekran

Amerika’nın ve dünyanın başta gelen teknoloji firmalarından biri olan Apple, bugünlerde iPhone 6 modelini kullanan müşterilerinin kırmızı ekran sorunuyla karşılaştıklarını dile getirmesiyle ilgili olarak gündeme gelmiş durumda. Çok yoğun olarak görülmese de iPhone 6 Plus kullanan bazı müşterilerin kırmızı ekran çıktıktan sonra ekranda Apple logosu görüyor. Bu sorun bazen kendiliğinden ortadan kalkıyor ve cihaz yine normal haline dönüyor. Bazen de cihaz kapanıyor. Bu sorunla karşılaşacak olursanız telefonunuzda uyku ve ana ekran butonlarına 10 saniye boyunca basılı tutun ve Apple logosunu görün. Bazı durumlarda telefon normal bir şekilde kendisini yeniden başlatıyor ve sorun ortadan kalkıyor. Ama bazen sorun tekrardan ortaya çıkıyor.

 

Daha Fazlası


1 22

Bu Sorunla İlgili Çözüm Önerileri

Bu sorun şimdiye kadar pek de rastlanmasa da sorunun kaynağının yazılımla ilgili olma ihtimali yüksek, özellikle bozulmuş olan yedek dosyalardan kaynaklanıyor olabilir. Bunla ilgili olarak sorunu, geri yükleme işlemlerini takip ederek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. iPhone 6’yı güç butonuna basılı tutarak kapatın. Bilgisayarınızda iTunes’ın son sürümünü çalıştırın ve telefonunuzu USB aracılığıyla cihaza bağlayın.  Güç ve ana ekran tuşlarına birkaç saniye boyunca basılı tutun, ardından cihaz açılırken güç butonunu serbest bırakın fakat ana ekran tuşuna basmaya devam edin. ‘Connect to iTunes’ yazısı karşınıza çıkınca ana ekran tuşunu da basılı tutmayı bırakın. Daha sonrasında iTunes yazılımında geri yükleme adımlarını takip edin.

Bu sorun bazen donanım kaynaklı da olabiliyor.Eğer donanım kaynaklı bir sorun yaşayacak olursanız Apple ile iletişim kurabilir veya Apple Store’lardan bu konuyla ilgili olarak yardım isteyebilirsiniz. Kırmızı ekran sorunuyla karşılaştığınızda farklı bir cihazla bu sorunu fotoğraflamanız işinizi biraz daha kolaylaştırabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri