Sony, Uefa İle Resmi Anlaşma İmzaladı

 

 

 

sony ps

Dünyanın en büyük futbol kuruluşlarından biri olan UEFA ile üç senelik sözleşme yapan Sony, bundan sonra yapılacak olan önemli turnuvalarda Xperia markalı ürünlerin tanıtımını yapacak.

Akıllı telefon piyasasında Sony firması için işler pek de istenilen şekilde gelişmiyor. Hatta bu konuyla ilgili olarak şirketin, akıllı telefon piyasasından kademeli olarak çekileceği bile düşünülüyordu. Bu gibi iddialar yazılıp çizilmeye devam ederken Sony Mobile, UEFA ile üç yılı kapsayan sponsorluk anlaşması yaptıklarını kamuoyuna duyurdu. Yapılan bu anlaşmayla birlikte Sony, uzun yıllar boyunca bu alanda kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Daha Fazlası


1 58

 

Sony’nin PlayStation markasıyla halen devam etmekte olan UEFA Şampiyonlar Ligi resmi  oyun sponsorluğu, UEFA’nın öncülüğünde gerçekleşen ‘Uefa Şampiyonlar Ligi, Uefa Süper Kupa, Uefa Avrupa Ligi, Uefa Bayanlar Şampiyonlar Ligi Finali ve son olarak da Uefa Gençlik Ligi Finalleri’ turnuva maçlarının oynandığı esnada Sony, Xperia marka akıllı telefonlarını ve tabletlerini kişilere teşvik etmeye yönelik girişimlerde bulunacak.

Sony bünyesinde bulunan bu oyunlar, düzenlenecek olan basın toplantılarıyla, eğitim oturumlarıyla, saha içinde bulunan panoların yanı sıra Uefa’nın resmi internet sitesinde Sony Mobile ve Sony PlayStation markalı ürünlerin tanıtımlarını yapıp kitlenin dikkatini çekmeye çalışacak.

Uefa ile yapılan bu anlaşmadan dolayı oldukça memnun olduğu gözlenen Sony firmasının üç sene boyunca Uefa ve alt dallarının telefon ve tablet ihtiyaçlarını karşılayacak.

Uefa’nın 2012 yılından bu bu yana Tayvanlı teknoloji devi HTC ile bir ortaklığı vardı. HTC firmasının turnuvalardaki sponsorluğunu devam ettirip ettirmeyeceği şimdilik netlik kazanmış değil.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri