Samsung’un Yeni Akıllı Telefonları Olacak Olan J Serisi İnternete Sızdırıldı

samsung

Güney Kore’nin en önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Samsung, Galaxy S modellerinden sonra Galaxy J5 ve Galaxy J7 adını verdikleri 2 yeni akıllı telefonu tanıtmak için gün saymaya başladı. Bu telefonların tanıtma tarihiyle ilgili olarak net bir bilgi olmasa da Çin’in Telekomünikasyon Ekipmanları Belgelendirme Merkezi (TENAA) tarafından onay verildi.

Daha Fazlası


1 158

samsung j serisi

İnternete sızdırılan bilgilere göre telefonlara ait tasarım ve teknik donanımlar da ortaya çıktı. Plastik maddeden yapıldığı gözlemlenen Samsung Galaxy J5 ve Galaxy J7 donanım olarak farklılıklar gösteriyor. Galaxy J5, 142×73 x8.5 mm ölçülerine sahip ve 5 inç 720p TFT ekranı ile piyasaya çıkacağı günü bekliyor. Galaxy J7 modelini incelediğimizde ise, 5.5 inç 720p TFT ekran ve 152.4×79.2×7.9 mm ölçülerine sahip.

Bahsedilen bu farklı özelliklerinin yanı sıra birçok özelliğinde benzerlikler görülüyor. Her iki modelde de Android 5.0.2 Lollipop, 5 MP ön, 8 MP arka kamera olmakla birlikte 1.5 GB RAM ve 16 GB depolama alanı bulunuyor. Sızdırılan bilgilere göre her iki telefon 8 çekirdek işlemciyle güçlendirilmiş. Fakat farklılık olarak J5 1.2 GHz, J7 1.4 GHz saat hızında işlemciyle çalışıyor.

Model numaraları tam olarak J7 için SM-J7008 ve J5 için SM-J5008 olan Samsung’un yeni akıllı telefonları ilk olarak Çin’de satışa sunulacak. Satış fiyatıyla ilgili henüz bir bilgilendirme yapılmamışken, ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ilerleyen zamanlarda cevabını bulacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri