LG Oled Tv

 

LG Kore’li bir firma  ve dünyada elektronik donanımı üretimi konusunda söz sahibi olmayı başaran en büyük firmalardan biri olmaya devam ediyor. Başarısının altında gizli olan şey; önümüzdeki 30 yıllık tüm teknolojileri halka duyurmasa da kendi bünyesinde barındırması…

lgoled2

Daha Fazlası


1 182

Panel üretiminde Sony Firmasını geride bırakan LG rakibi Samsung ile kapışıyor. Televizyonların ilk çıktığı zamanlarda ünlü markalar olan PHILLIPS, SONY, TELEFUNKEN, BLAUPUNKT gibi firmalar dünyaya televizyon üreten belli başlı firmalardı. Televizyon üretimine yepyeni bir soluk getiren LG Plazma, LCD ve LED televizyonlarla tüm dünyayı renklendirmeyi başarmıştı.

lgoled1

 

Üstelik büyük ekranlı televizyonlarını ince tasarımla donatarak tüm dünyada TV pazarına damga vurmayı başardı. Yerinde saymak; gerilemektir düşüncesinde olan pek çok lider firma gibi LG firması da bu yeniliklerle yetinmeden daha üstün teknolojiler üretmek için araştırma geliştirme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yeni icadı olan OLED televizyon 2 KG ağırlığa bile ulaşmıyor. 55 inç ekran boyutuna sahip olan yüksek çözünürlüklü OLED TV mıknatıslı panel ile kolayca paneline ya da duvara yapıştırılabilir. OLED teknolojisi henüz çok yeni… Bu tür televizyonlardan şimdilik 2 milyon adet satmayı planlayan LG daha başka teknolojiler üretmeye devam edecek. Geçtiğimiz aylarda APPLE CEO’su bir açıklama yaparak şimdiki televizyon teknolojisinin dışında bir teknolojiye ihtiyaç duyulduğunu ifade etmiş ve APPLE’nin TV üretiminde söz sahibi olabileceğinin sinyallerini vermişti.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri