iPhone 7 Ağustos Ayına Yetişiyor Mu?

apple iphone

Dünyanın en doğru Apple tahmincisi olarak kabul edilen ve KGI Securities’te çalışan analist Ming-Chi Kuo’nun, iPhone’nun yeni modeli olması beklenen 7 serisinin Ağustos ayında tanıtılabileceğini söylüyor.

Analist Ming-Chi Kuo’nun, daha piyasaya çıkmamış Apple ürünleri hakkında tahmin yapma yeteneğini çoğu insan biliyor ve bu konuda Kuo’nun çok başarılı olduğu kesin. Bundan önceki Apple modelleri hakkında yapmış olduğu tahminlerde hemen hemen her seferinde haklı çıkmıştır. Apple modelleri hakkında tahminlerine devam eden Kuo, şirketin bir sonraki İphone modeli olması beklenen 7 serisinin önümüzdeki ağustos ayında resmen açıklayacağını ifade etti.

Apple firması için garipsenebilecek bir durum gibi gözüken bu tahmin ne kadar doğrudur bilinmez. Çünkü Apple, yeni iPhone modellerini çoğu zaman eylül ayında resmen açıklıyor ve aynı ay içinde telefonu piyasada satışa sunuyor. Ancak Kuo’nun yapmış olduğu tahminlerde şirket, yeni iPhone modellerini yine eylül ayında satışa çıkaracak, fakat yeni modellerin açıklanması ağustos ayında yapılacak.

Daha Fazlası


1 158

iphone 7

Yeni modellerin tanıtılmasına daha çok uzun bir zaman olmasına rağmen Kuo birçok tahmin yürüttü. Diğer gözlemcilere göre ise bu yıl çıkacak yeni modellerin 4.7 inç ve 5.5 inç olmak üzere iki farklı model ( iPhone 6s  veya iPhone 7) tanıtacağını düşünüyorlar.

Yapılan bunca tahminlerin yanı sıra ortaya atılan bir başka bomba iddia ise Samsung firmasının, Apple’ın yeni çıkaracağı 5.5 inçlik iPhone modelini geçebilmek ve daha fazla satış yapabilmek için Galaxy Note modelini Temmuz ayında tanıtacağı yönünde. Zamanla kesin bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri