Apple Watch, Tahmin Edilen Satış Rakamlarına Ulaşacak Mı?

Apple Watch

Yapılan araştırmalara göre, Apple’ın üretmiş olduğu akıllı saatlere olan talebin her geçen gün biraz daha arttığı görüldü. Apple’ın akıllı saati Apple Watch’un 2015 yılı içinde gerçekleşmesi beklenen toplam satışıyla ilgili olarak güçlü tahminler ortaya atıldı.

Apple’ın akıllı saatine olan talebin gün geçtikçe daha da artması firma yetkililerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Apple Insider’ın yayınlamış olduğu habere göre, yapılan araştırmalar neticesinde Apple Watch’a olan ilginin ürünün piyasaya çıktığı ilk günden bugüne kadar devamlı olarak artış göstererek satışlarında yüzde 60’lara varan oranda artış olduğu belirtildi.

apple watch

Daha Fazlası


1 182

Teknoloji pazarının önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan Morgan Stanley’e göre, Apple Watch’a olan talebin Mart ayından bugüne yüzde 60’lık bir artış gösterdiğini vurguladı.Başta Amerika olmak üzere birçok ülkede gerçekleşen bu talep artışı, ürünün hem yıllık performansına hem de dünya pazarındaki satış rakamlarını da etki etmesine kesin gözüyle bakılıyor.2015 yılının son gününe kadar Apple Watch’un yaklaşık olarak 30 milyon adet satış yapacağı tahmin ediliyordu. Bu gelişmelerden sonra yapılan tahminler yeniden güncellendi.

 

Yeni Tahminlere Göre 36 Milyon Satış Bekleniyor

Morgan Stanley’in daha önce 30 milyon civarında olan satış tahminleri yaşanan bu gelişmelerden sonra yüzde 20 civarında bir artış göstererek 36 milyona çıktı. Yenilenen verilerle birlikte, Apple Watch’un sene sonuna kadar 36 milyon ürün satacağı tahmin ediliyor.

Bir başka pazar analisti olan ve Apple firmasını yakından takip eden Ming Chi-Kuo’nun tahminlerine göre ise Apple Watch’un Eylül ayının sonuna kadar 15 milyon satış rakamına ulaşacağını söylemişlerdi. Apple Watch’la ilgili yapılan tahminlerin doğru çıkıp çıkmayacağını zamanla göreceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri