Rusya Mobil İşletim Sistemin’de Atağa Geçti

rus

Rusya ve Finlandiya Çin Halk Cumhuriyeti ile beraber Amerikalı firmaların mobil işletim sistemi üzerinde bütün dünyada söz sahibi olmalarının devrini bitirmek için Rus yapımı mobil işletim sistemi yapmaya karar verdiler.

Nokia firmasından çıkarılan birkaç çalışanın kurduğu şirkette çok paralı enseleri kalın Rus Çinli ve hatta Hindistanlı ortaklar/girişimciler var bu insanlar bir araya gelerek bir işletim sistemi yapmaya karar verdiler…

Önümüzdeki 10 yıl içinde Ruslara ait olan işletim sisteminin öncelikle bütün Rusya’dan sonra Çin de ve sonra da Hindistan da yaygınlaşması bekleniyor. Çünkü bu işletim sistemi açık kodlu  olacak Android ve İos işletim sisteminde daha farklı özelliklere sahip olacak.

 İnsanlar neden Rus işletim sistemini seçsin ki?

Daha Fazlası


1 182

İşte bu güzel sorunun cevabını bu işletim sistemini üretenler de kendi kendilerine sormuşlar ve saklı tuttukları cevapla bu işletim sisteminin piyasaya çıkışından hemen sonra bütün dünyada yaygınlaşacağından eminler.

Rus işletim sisteminin yapılması fikrinin daha derin kaynaklardan geldiği açık çünkü dünyada kullanılan Android ve İos işletim sistemleri üreticiliği Amerikalı firmalardan oluşuyor.

Amerika’nın bu alanda hakimiyeti birtakım kişilerin veya kuruluşları fazlasıyla rahatsız etmiş görünüyor. Böylesi rekabet ortamının artmasıyla kazanacak olan işletim sistemlerini kullanacak insanlar olacaktır. Rekabetin artması daha iyi ürünlerin ortaya çıkması demektir.

Gönül isterdi ki sadece Android ve İos işletim sistemine bağlı kalmayalım ve seçeneklerimiz daha fazla olsun…

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri