Google Tone Geliyor, URL Paylaşımları Sesle Yönlendiriliyor!

google-tone

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, kendileri tarafından geliştirilmiş olan Chrome uzantısı Google Tone’u tanıttı. Ses teknolojisi ile bilgisayarlar arasında URL paylaşımı yapmayı hedefleyen Google Tone adı verilen bu program sayesinde insanlar, çok daha basit şekilde URL paylaşımları yapabilecek.

Google’ın geliştirmiş olduğu bu uzantıyı kullanabilmek için en az iki bilgisayara yüklemek gerekiyor ve yükledikten sonra bilgisayarların birbirlerine işitme mesafesi yakınlığında olması ve her iki bilgisayarın seslerinin açık olması gerekiyor. Yeni geliştirilen bu uzantıyı çalıştırmak ise çok kolay. Paylaşmak istediğiniz URL’yi tarayıcı sekmesi bölümüne gelip uzantının kısayol bölümüne tıklıyorsunuz. Bundan sonra uzantının ‘bip’ sesi çıkarmasını bekliyorsunuz. Hemen sonrasında ise uzantının çıkarmış olduğu ‘bip’ sesleri yakında bulunan diğer bilgisayarlar tarafından algılanıyor ve Google Chrome tarayıcıları üzerinden diğer bilgisayarlara bildirim iletiliyor.

Daha Fazlası


1 127

Google firmasında çalışmakta olan Alex Kauffmann ve Boris Smus tarafından geliştirilmiş olan Google Tone, şu an için deneme aşamasında olan bir çalışma olarak görülüyor. Başlangıcında sadece eğlence amaçlı olarak geliştirilen bu uzantı, sonraki dönemlerde toplantı, buluşma gibi kısa mesafelerde aynı ortamda birden çok bilgisayarın bulunmasının mümkün olduğu yerlerde, URL paylaşımını hem hızlandırıp hem basitleştireceğini tahmin ederek, geliştirilen bu konu üzerinde fazlasıyla özen gösteriliyor.

google ..

Kullanım olarak oldukça basit bir yapıya sahip olan Google Tone uzantısı,özellikle iş amaçlı yapılan toplantılarda ve sık bir şekilde URL paylaşması gerekli olan kişiler için bulunmaz bir nimet. Geliştirilecek olan bu program sayesinde kişiler ve gruplar bundan oldukça faydalanacağa benziyor.  Yeni geliştirilen bu uzantının daha önceki Chrome uzantılarından en büyük farkı, sesle çalışıyor olması ve URL paylaşımını kendine özgü biçimde sunması uygulamayı oldukça eğlenceli hale getiriyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri