Google Glass, Bir Kez Daha Yenilenerek Yaz Aylarına Farklı Girmeye Hazırlanıyor

 

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Google, gözlüğe benzeyen giyilebilir bilgisayar modeli Google Glass‘ı bir kez daha yenileyerek yaz aylarında son şeklini vermesi bekleniyor.

Teknoloji dünyasını yakından takip eden herkesin bildiği gibi, Google artık sadece bir arama motoru değil, teknoloji dünyasında çok önemli bir yere sahip olan dev bir şirket haline geldi.

Daha Fazlası


1 29

Teknolojik alanlarda bugüne kadar pek çok ürün geliştirip piyasaya süren ve kullanıcılara ulaştıran Google’ın en çok ses getiren çalışmalarının başında Google Glass geliyordu.

Uzun zamandan beri tam olarak tamamlanamayan Google Glass, alınan bilgilere göre önümüzdeki yaz yenilenerek yeniden gündemdeki yerini alarak uzun süre konuşulacağa benziyor. Uzun süredir projenin bir türlü sonlandırılamamasından dolayı Amerika’nın bazı eyaletlerinde Google Glass için ‘lanetli’ ifadeleri kullanılırken projenin, Nest markasıyla yenilenmesi düşünülüyordu. Ancak yaşanan bu gecikmelerden dolayı Nest markasıyla yolların ayrılmasına karar verildi.

Google yetkililerinden yapılan açıklamalara göre ise projenin bir türlü bitirilememesinin en büyük nedeni olarak Google Glass‘a sürekli olarak yeni özelliklerin eklenmesi ya da duruma göre çıkarılması. Önümüzdeki yaz aylarında tamamlanması beklenen bu ürünün içeriğinde ne gibi yenilikler bulunacak bilinmez ama şimdiki haliyle bile oldukça ilgi çekmeyi başarıyor. İlerleyen dönemlerde konuyla ilgili gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri