Apple Ürünlerine %10’luk İkinci Zam!

 

apple

Amerika’nın en önemli teknoloji firmalarından biri olan Apple, kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için yeni ürettiği her üründe kendini geliştiriyor ve bir önceki modellere göre daha fazla satış yapıyor.

Daha Fazlası


1 158

Apple firmasının en büyük yatırımcısı olan Carl Icahn, geçtiğimiz günlerde Twitter’dan yayınlamış olduğu mesajla Apple’ın mevcut piyasa değerini bir anda yaklaşık 8 milyar dolar artırdı.

Apple’ın sürekli olarak para kazanması ve piyasaya sunduğu ürünlerini en üst rakamlardan satmasının ardından, piyasadaki diğer Android telefon modelleri daha uygun fiyatla iPhone’a rakip olmaya başladı.  Bu gelişmelerden sonra Apple, iPhone 6 modelini birçok Android telefondan daha ucuza satmaya karar verdi. Alınan bu karar iPhone kullanıcıları tarafından hem eleştirildi hem de olumlu bir adım olarak görüldü. Apple bu soruna sonunda dur dedi.

Akıllı telefon piyasasında oldukça iddialı modellerden olan HTC, One M9 modelini 2.799, Samsung, Galaxy S6 Edge modelini 2.999, Galaxy S6’yı 2.499, LG, G Flex 2 modelini ise 2.399 liradan satışa sunmuştu. Apple, iPhone 6 modelini 2.299 liradan alıcılarıyla buluşturuyordu.Son dönemlerde dolar kurunun aşağılarda seyretmesinden kaynaklı olarak Apple, iPhone modellerine %10 civarında zam yapma kararı alarak ürünün fiyatlarını ikinci kez artırma kararı aldı.

Apple ürünlerinin Amerika ve Avrupa piyasasındaki değerinde herhangi bir değişiklik gözlenmezken Türkiye’de fiyat artışına gidilmesinin farklı bir strateji olarak yorumlanıyor.

LG’nin yeni amiral gemisi G4, birçok ülkeden daha önce ve daha ucuza Türkiye’de satılırken Apple’ın böyle bir karar almış olması anlaşılır gibi değil.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri