Vodafone Smart 4 Power

Daha Fazlası


1 158

Vodafone Smart 4 PowerVodafone Smart 4

Bütün dünyada yaygınlaşmaya başlayan 4G teknolojisinin ülkemize bu yılın sonlarında geleceği tahmin ediliyor. Ancak piyasada 4G teknolojisine sahip telefonları bulmak mevcut. Vodafone, bu teknojinin gelişmesine katkıda bulunan önemli isimlerden biri. Bütün dünyada tercih edilen bir operatör olan Vodafone, Smart 4 Power ile 4G kullanımını kolaylaştırıyor. Vodafone markası taşıyan bu telefonun fiyatına göre oldukça gelişmiş özelliklere ve yüksek performansa sahip olduğunu söylemek zor değil.

Smart 4 Power’ın tamamen yerli üretim olması da onu ön plana taşıyan özelliklerden biri. Bu cihaz Vestel’in Manisa’da bulunan tesislerinde üretiliyor. Vodafone Smart 4 Power, ülkemizde 2015 sonlarında gelecek olan 4G teknolojisini Türk kullanıcısıyla tanıştıracak özelliklere sahip gibi görünüyor.

Cihazın dış tasarımı özellikle sade bir tasarımdan hoşlananlar için oldukça cazip. Siyah renkte olan bu telefon, elle kolaylıkla kavranabilecek ölçülerde üretilmiş. 167 gram ağırlığıyla biraz ağır bir cihaz olduğu söylenebilir ancak yine de taşıma açısından bir zorluğu bulunmuyor. En büyük avantajı ise sadece başparmakla 5 inç ölçeğindeki ekranın neredeyse tümüne ulaşmanın kolay olması.

Bu bakımdan pratik bir kullanım tercih eden kişilerin rağbet göstereceği bir ürün olduğu söylenebilir. Fiziksel tuşların varlığı ekrandaki kullanım alanını arttırıyor. Ekranın alt kısmında geri, ana ekran ve menü olmak üzere üç tane navigasyon tuşu mevcut. Ancak sağ kısımda bulunan ses tuşlarının gövdeden ayırt etmenin zor olduğunu da belirtmek gerekir.

Cihazın en büyük dezavantajı kamera ölçülerinin oldukça düşük olması. Vodafone Smart 4 Power, 5 megapiksellik bir arka kameraya sahip. Bu durumu fiyatın uygunluğuyla ve lüks bir kullanımı tercih etmeyen kullanıcılar için üretilmesiyle açıklamak mümkün olsa da, kamera kullanmayı tercih eden kullanıcılar açısından bir dezavantaj olduğunu belirtmek gerek. Ancak kamera LED flaş ile destekleniyor ve ISO ölçüleriyle görüntü yakalama ayarları yapılabiliyor.

Uygun ışık ve uzaklıkta güzel kareler yakalamak mümkün. Bununla birlikte cihazda bir ön kamera da mevcut. Bu kamerayla selfie çekmek ve Skype gibi uygulamalarla videolu görüşme yapmak oldukça kolay. 4G teknolojisine sahip Vodafone Smart 4 Power, bu teknolojinin kullanılmaya başlamasıyla önem kazanacak gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri