Turkcell, Projesi Olanları ve Yazılımcıları Ödüllendirmeye Hazırlanıyor

turkcell yazilimci

Ülkemizin en büyük operatörlerinden biri olan Turkcell, yazılım dünyasındaki yeniliklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yazılım geliştiricilerine yönelik yapmış olduğu uygulama maratonları ile bilinen Turkcell, bu etkinliklere bir yenisini daha ekliyor. Turkcell Big Data Hackathon adıyla tüm yazılım geliştiricilerinin katılabileceği bu etkinlik 23-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ön başvurusunu tamamlayıp yarışmaya katılacak olan adaylar Turkcell Big Data Hackathon Kod Yarışması ve Proje Yarışması’ndan oluşacak olan iki ayrı bölümde hünerlerini sergileyecekler. Kod Yarışmasına Bireysel Katılım esası uygulanacak ve yarışmacılara, zorluk seviyeleri farklı olan 10 soru sorulacak ve doğru cevaplanan sorulardan alınan puanlara göre yarışmacıların sıralaması belirlenecek.Proje yarışmasına ise hem bireysel hem de ekip olarak katılmak mümkün olacak. Bu yarışmada, iş modelinin belirlenmesi, üretilen fikirlerin kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verebilmesi, sistem mimarisinin ve kodlama için gerek duyulan plan ve projelerin bu yarışmada bulunması hedefleniyor.

Daha Fazlası


1 22

Düzenlenecek olan bu etkinlik 23 Mayıs Cumartesi günü saat 09.00’da başlayıp, 24 Mayıs Pazar günü Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’ün katılımıyla ve ardından yapılacak olan ödül töreniyle sona erecek.

Kod yarışmasında dereceye girecek olan ilk 3 yarışmacıya sırasıyla MacBook Pro, MacBook Air ve iPad hediye edilecek. Proje yarışmasında dereceye girecek olan ilk 3 yarışmacıya ise her grup için 1.000 dolar değerinde Microsoft Azure hediye çeki ve grubun her üyesi için geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapılan Turkcell’in Tserisi akıllı telefonu olan T60 verilecek.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri