Samsung Galaxy S6, Satış Rekorlarını Kırdı Mı?

samsung s6

Güney Kore’nin önde gelen teknoloji firmalarından olan Samsung geçtiğimiz ay satışa çıkarmış olduğu yeni amiral gemisi tanımlamasını yaptığı Galaxy S6 modelinin satış rekorları kıracağını tahmin ediyorlardı. Peki firma, tahminlerinde haklı çıktı mı?

Daha Fazlası


1 64

Samsung firması çıkarmış olduğu her yeni akıllı telefon modeli ile birlikte hedeflerini her zaman daha da ileriye doğru taşıyor. Bunun neticesinde çıkan her yeni modelle birlikte satış rakamlarının daha da artmasını umut ediyorlar. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda Galaxy S6 modeli çıkmadan önce de bu modelin satış rekorları kıracağını düşünüyorlardı. Ancak rakamlara baktığımızda Samsung firmasının tahminlerinde yanıldığını söylemek gerek. Güney Koreli şirketin geçenlerde yapmış olduğu açıklamaya göre, şimdiye kadar toplamda 10 milyon adet Galaxy S6 satışı gerçekleştirildiğini ifade ettiler. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinin 10 Nisan günü piyasaya sürüldüğünü belirtecek olursak, yaklaşık bir ay içinde satış rakamları 10 milyon civarında seyretti. Belirtilen rakamlar Samsung’un bir önceki modeli olan Galaxy S5 ile hemen hemen aynı. Hatırlanacağı gibi Galaxy S5 modeli de bir aylık süre içinde toplam 10 milyon adet satış rakamlarına ulaşmıştı. Bu konuyla ilgili olarak fikir yürüten tek firma Samsung’la sınırlı kalmıyor. Birçok akıllı telefon üzerine araştırma ve analiz yapan şirketler Samsung’un yeni amiral gemisinin kaç adet satacağı yönünde tahminde bulunuyorlar. Daha önceki tahminlerinde başarılı olan bazı şirketler yıl sonuna kadar satış rakamlarının 50 milyonu bulacağını ifade ederken, bazıları ise olaya biraz daha iyimser yaklaşıp bu rakamların 70 milyonu bulacağını belirtiyor.

Tahminler ne ölçüde gerçekleşir bilinmez ama, söylenilen rakamlardan da anlaşılacağı gibi Samsung, akıllı telefon sektöründe oldukça önemli bir yere sahip.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri